W dziale | Fakty

Domański piąty na Mistrzostwach Polski !

Opublikowany 30.05.2016

Bardzo dobrze wypadł Alan Domański na Mistrzostwach Polski w Szachach do lat 7. W trzydniowych zawodach zorganizowanych w dniach 27- 29 maja w Suchedniowie zajął wysokie piąte miejsce. Alan po pięciu rundach prowadził.

Ograł Adama Kopffa z UKS Goniec Staniątki, Antoniego Olszewskiego z MAZSzach w Warszawie, Igora Walczaka z Elbląga, Bartosza Bartodzieja z KSz Polonia Warszawa, Aleksandra Krystonia z UKSz Hetman Warszawa. Drugiego dnia w 6 rundzie uległ „czarnemu koniowi” zwycięzcy turnieju Kamilowi Warchołowi z Akademii Szachowej Gliwice oraz Mateuszowi Macurze z SSz Olimpia Goleszów, który był finalnie drugi. Ostatniego dnia Alan zaczął odrabiać straty. Wygrał z Jakubem Chmielewskim z ŻKSz Żary oraz zremisował z Wojciechem Wielgusem z Akademii Szachowej, który posiada II kategorie szachową i jest aktualnym wicemistrzem polski do lat 8!

Jestem bardzo zadowolony z wyników mojego syna – mówi Łukasz Domański – powtórzyliśmy wynik z ubiegłego roku. Poziom gier był bardzo wysoki i frekwencja zdecydowanie większa.

ALAN DOMAŃSKI 3

Alan Domański (LUKS Lubartów) i Kamil Warchoł (Akademia Szachowa Gliwice)

Alan walczył w stawce 65 szachistów z całej Polski. Powtórzenie dobrego wyniku sprzed roku, przy podwyższonej poprzeczce było nie lada wyczynem, a granie na pierwszych stołach wiązało się ze stresem, z którym sobie bardzo dobrze poradził. Zapisywał również pierwsze 15 posunięć, co spowalniało grę. Alan nabrał pewności, gra bardziej agresywnie i jednocześnie nie zapomina o obronie. W niektórych pozycjach znajduje złoty środek co pozwala mu pokonywać zawodników trenowanych przez profesjonalistów. Alanowi życzymy  kolejnych sukcesów na szachownicach.

FOTOGALERIA FB https://www.facebook.com/media/set/?set=a.809136965853997.1073741833.790812124353148&type=3

Serwis http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_1819/ 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6837).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.