Drużyna z SP1 na Mistrzostwach Polski

Drużyna chłopców z „Jedynki” zajęła I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych, tym samym wywalczyła prawo reprezentowania województwa lubelskiego w Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Łodzi w dniach 25 – 26 kwietnia.

druzynasp1_1

W zawodach startowali mistrzowie wszystkich województw oraz cztery drużyny europejskie: z Czech, Litwy, Rosji (okręg kaliningradzki) i Węgier. Do pokonania był dystans 8 x 800 metrów.

Drużyna reprezentująca województwo lubelskie, czyli chłopaki z Jedynki, zajęła w ogólnej klasyfikacji 6 miejsce, a wśród polskich drużyn miejsce piąte (z zagranicznych drużyn wyprzedzili ich tylko Czesi). Oto skład piątej w Polsce drużyny: Jakub Ksiądz 6c, Jakub Niedziela 6a, Mateusz Mucha 6c, Krystian Szymona 6b, Patryk Usow 6b, Paweł Chwalisz 6a, Jakub Jabłoński 5c, Igor Chudzik 5a, Maksymilian Tarlecki 5a, Hubert Juryniec 6a. Drużynę przygotował Pan Jerzy Walczak.