Drużynowe Mistrzostwa Szkół w Szachach

W Lubartowskim Ośrodku Kultury 12 grudnia zorganizowano Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w szachach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach kalendarza Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Zawody rozegrano systemami runowymi oraz szwajcarskim przy tempie P’15. Najlepsze szkoły z poszczególnych grup awansowały do Mistrzostw Wojewódzkich SZS.

W kategorii Igrzyska wystartowały trzy szkoły. Awans wywalczyła drużyna SP nr 1 w Lubartowie w składzie: Tomasz Gryta, Ignacy Rubach, Ignacy Stępień oraz Anna Zielińska. Kolejne miejsca zajęli: II – SP nr 3 w Lubartowie, III – SP w Kocku.
W kategorii Gimnazjada wystartowało 5 szkół. Awans wywalczyła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Lubartowie w składzie: Michał Ramusiewicz, Jakub Podleśny, Michał Pióro oraz Magdalena Miąc. Kolejne miejsca zajęli: II -Gimnazjum nr 2 w Lubartowie, III – Gimnazjum w Kocku, IV – Gimnazjum Sportowe w Lubartowie, V – Gimnazjum w Skrobowie.
W kategorii Licealiada wystartowały trzy szkoły. Zwyciężyła drużyna ZS nr 2 w Lubartowie w składzie: Adam Drzewiecki, Krzysztof Świeć, Wiktor Budzyński o raz Małgorzata Latoch.
Turnieje zorganizowane z środków Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Puchary i dyplomy zwycięskim drużynom wręczał Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Janusz Gierach.