Dużo strzelają i nic nie tracą

Od ostatniego wydania „Lubartowiaka” piłkarze Lewartu Lubartów rozegrali dwa spotkania w lubelskiej IV lidze. Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego zdobyli w nich komplet punktów. Na wyjeździe 3:0 wygrali z Powiślakiem Końskowola, zaś na własnym boisku 5:0 rozgromili Ruch Ryki. Po dwudziestu ośmiu kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują trzecie miejsce. Zgromadzili pięćdziesiąt cztery punkty.

Łukasz Najda imponuje formą. W dwóch ostatnich spotkaniach zdobył trzy gole

MECZ NA SZCZYCIE DLA LEWARTU
Po dwóch wysokich zwycięstwach, nad Huczwą Tyszowce i Polesiem Kock, zespół z Lubartowa grał na wyjeździe z Powiślakiem Końskowola. Był to mecz na szczycie lubelskiej IV ligi. Obie jedenastki ciągle mają szansę zakończyć sezon na podium. Bliżej tego celu jest nasza drużyna, która na trudnym terenie zgarnęła komplet punktów. Przed przerwą Lewart mimo optycznej przewagi nie potrafił skutecznie zagrozić bramce przeciwnika. W doliczonym czasie pierwszej połowy jeden z piłkarzy gospodarzy musiał opuścić boisko po dwóch żółtych kartkach, a w konsekwencji czerwonej. Oba upomnienia otrzymał po faulach na Łukaszu Najdzie.
Po zmianie stron Lewart zagrał skutecznie i strzelił przeciwnikowi trzy gole. Na listę strzelców wpisali się Łukasz Najda, Artur Szkutnik i Daniel Gliniak.
PLANOWE ZWYCIĘSTWO
W przedostatnim meczu w tym sezonie na własnym boisku podopieczni Łukasza Mierzejewskiego rywalizowali z Ruchem Ryki. Przeciwnik jest zdecydowanie najsłabszą drużyną w tym sezonie. W dotychczasowych spotkaniach piłkarze z Ryk zdobyli zaledwie sześć punktów i zostali już zdegradowani do klasy okręgowej. Jesienią w Rykach doszło do sporej niespodzianki, bowiem gospodarze urwali punkty drużynie z Lubartowa, remisując 1:1. Pierwszego czerwca na boisku w Lubartowie było już zgodnie z planem. Lewart zdobył komplet punktów, wygrywając pewnie 5:0. Do przerwy padła tylko jedna bramka, autorstwa kapitana zespołu Karola Bujaka. W drugiej odsłonie do siatki przeciwnika trafiali: dwukrotnie Łukasz Najda, Grzegorz Fularski oraz Bartosz Duda. Dla tego ostatniego był to debiut w drużynie seniorów, podkreślony zdobytą bramką. Bartosz, to kolejny zawodnik z zespołu juniorów klubu, który w tym sezonie zadebiutował w rozgrywkach seniorów.
Spotkanie z Ruchem Ryki odbyło się w Dzień Dziecka. Z tej okazji na milusińskich czekały liczne atrakcje, przygotowane przez najstarsze stowarzyszenie kultury fizycznej w naszym mieście. Była zjeżdżalnia, gry i zabawy, słodycze oraz dania z grilla.
Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:
Powiślak Końskowola – Lewart Lubartów 0:3 (0:2); gole dla Lewartu zdobyli: Łukasz Najda w 58, Artur Szkutnik w 61, Daniel Gliniak w 90 minucie.
Skład Lewartu: Prusak – Wankiewicz, Budzyński, Michna, Ponurek, Pokrywka, Adrian Pikul (od 65 min. Majewski), Bujak (od 62 min. Gliniak), Najda (od 69 min. Filipczuk), Fularski (od 78 min. Dawid Pikul), Szkutnik (od 85 min. Stopa).
Lewart Lubartów – Ruch Ryki 5:0 (1:0); gole dla Lewartu zdobyli: Karol Bujak w 38, Łukasz Najda w 48, 52, Grzegorz Fularski w 55, Bartosz Duda w 78 minucie.
Skład Lewartu: Kuźma – Wankiewicz, Budzyński, Michna (od 72 min. Stopa), Ponurek, Pokrywka (od 66 min. Filipczuk), Adrian Pikul (od 55 min. Majewski), Bujak, Najda, Fularski (od 60 min. Duda), Gliniak (od 46 min. Szkutnik).
W najbliższą sobotę 8 czerwca, piłkarze Lewartu w ramach dwudziestej dziewiątej kolejki zagrają w Łukowie z miejscowymi Orlętami. Początek meczu o godzinie 17.30. Kolejne spotkanie ligowe podopieczni Łukasz Mierzejewskiego zagrają w sobotę 15 czerwca, kiedy to na własnym boisku rywalizowali będą z Victorią Żmudź. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.30. Będzie to ostatni pojedynek ligowy w sezonie 2018/2019.

Od czterech spotkań Lewart gra na zero z tyłu. W trzech meczach czyste konto zachował Sergiusz Prusak (na zdjęciu), a w jednym Dawid Kuźma