W dziale | Fakty

Dwa pożary w ciągu 5 godzin

Opublikowany 23.11.2015

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje,  że w okresie od 16 do 22 listopada na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 12 zdarzeń, w tym 4 pożary i 8 miejscowych zagrożeń.

W dniu 22 listopada o godz. 03:54 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Głębokie, gm. Uścimów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się budynek gospodarczy murowany. Był całkowicie objęty pożarem. W budynku znajdował się kombajn, dwa ciągniki rolnicze, maszyny oraz siano i słoma w belach, a także kilkanaście ton zboża. Pożar nie stwarzał zagrożenia dla innych budynków. Działania straży pożarnej polegały na podaniu jednego prądu piany gaśniczej na sprzęt rolniczy oraz czterech prądów wody. W celu zapewnienia ciągłości podawania wody został utworzony punkt czerpania wody na jeziorze Głębokie. Po ugaszeniu pożaru i zabezpieczeniu sprzętu rolniczego przystąpiono do przelewania i rozrzucania siana oraz słomy. Prace te były prowadzone przy pomocy dwóch ciągników rolniczych wyposażonych w podnośniki typu tur. Dokonano także częściowej rozbiórki uszkodzonych elementów budowlanych budynku grożących zawaleniem. W działaniach brało udział: pięć zastępów z JRG Lubartów, OSP Głębokie, OSP Uścimów, OSP Krasne, OSP Drozdówka, OSP Jedlanka Nowa, OSP Jamy, OSP Ostrów Lubelski.Głębokie_2 Głębokie_1

Tego samego dnia o godz. 08:33 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Mieczysławka, gm. Lubartów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się budynek mieszkalny. Był to obiekt parterowy, drewniany, otynkowany z zewnątrz, o drewnianej konstrukcji dachu, kryty eternitem. Pożar obejmował cały strych budynku oraz jedno z pomieszczeń na parterze. Wewnątrz panowało duże zadymienie. Na miejscu zdarzenia był patrol Policji, który udzielał pomocy osobie poszkodowanej. Działania straży w pierwszej fazie działań polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wspólnie z Policją udzielaniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Równocześnie zostały podane dwa prądy wody – jeden do wnętrza budynku, a drugi na strych. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do oddymiania pomieszczeń budynku oraz prac rozbiórkowych pokrycia dachu. Przybyły na miejsce zakład energetyczny odłączył instalację elektryczną. Dach budynku został doraźnie zabezpieczony plandekami dostarczonymi przez pracownika gminy Lubartów. W działaniach brały udział cztery zastępy JRG Lubartów, OSP Brzeziny, OSP Wólka Rokicka oraz OSP Firlej.

sdr

sdr

sdr

sdr

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7016).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.