W dziale | Fakty

Dzień otwarty w SP 3

Opublikowany 31.03.2016

We wtorkowe popołudnie, 15 marca 2016r., korytarze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Lubartowie wypełniły się roześmianymi i zaciekawionymi dziećmi z roczników 2009 – 2010, które wraz z rodzicami miały okazję poznać placówkę. Spotkanie miało na celu oswojenie dzieci z perspektywą rozpoczęcia nauki w I klasie bądź w oddziale zerowym. Dla rodziców natomiast było świetną okazją do zapoznania się z głównymi założeniami szkoły, planami i przebiegiem edukacji.

DSC_0539 DSC_0540 DSC_0542 DSC_0543 DSC_0547 DSC_0548 DSC_0550 DSC_0552 DSC_0554 DSC_0557Na początku spotkania, pan dyrektor Marian Bober, powitał przybyłych gości i wyjaśnił rodzicom sprawy formalne związane z procedurą zapisów oraz odpowiedział na zadawane pytania. Przedstawił zasady funkcjonowania szkoły, a także wyjaśniał kwestie związane ze świetlicą szkolną. Podczas tego punktu przybyli goście podziwiali także obecną „zerówkę” w części artystycznej. Nauczyciele, Dyrekcja, Wolontariat oraz wszyscy chętni uczniowie z SP 3 przygotowali dla przyszłych uczniów niezwykłe niespodzianki. I tak, na samym początku dzieci miały okazję zwiedzić klasy nauczania zintegrowanego i wykonać wiosenne lub świąteczne dekoracje wraz z paniami. Mogły również zamienić się w malarzy i stworzyć „obraz”. Istniała możliwość rozmowy z pedagogiem, psychologiem oraz logopedą szkolnym. Niewątpliwą atrakcją dla małych gości stały się zabawy w świetlicy szkolnej ze sprzętem „Radosna Szkoła” oraz zajęcia ruchowe przeprowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego na sali gimnastycznej. Dzieci musiały pokonać tor przeszkód jak najdokładniej, zgodnie z instrukcjami i poszło im rewelacyjnie.
Następnym punktem na mapie zwiedzania szkoły był jej patron – Piotr Firlej strzegący, wraz z pomocą nauczycieli, systematycznie kompletowanych kronik szkolnych. Po lekcji tego co już było, mali goście uczestniczyli w warsztatach teatralnych, podczas których przebierali się za bajkowych bohaterów i próbowali zmierzyć się z trudną sztuką recytacji wierszyków „łamiących języki”. Wprost z warsztatów dzieci dotarły do sali językowej, gdzie pod czujnym okiem nauczycieli „bawiły się” językiem angielskim przy wykorzystaniu tablicy interaktywnej oraz wielu gier edukacyjnych. Mogły również podziwiać prace swoich starszych kolegów, wykonane na konkursy organizowane przez naszych anglistów. Kolejnym punktem na mapie była „Wyspa przyrodnika i matematyka”. Tutaj z kolei nauczyciele stworzyli możliwość konstruowania modeli przestrzennych. Zabrali dzieci na wycieczkę po zabytkowych budowlach z plansz 3D oraz wyeksponowali wiele modeli i rekwizytów przyrodniczych.
Nowym punktem wycieczki po szkole była wizyta w bibliotece, gdzie czekały panie bibliotekarki, które pokrótce opisały zasady korzystania z biblioteki, a następnie pokazały dzieciom księgozbiór oraz zachęcały do aktywnego czytelnictwa. Wprost od książek dzieci trafiły do „Krainy muzyki”, w której to panie nauczycielki wraz z pomocą obecnych uczniów przeprowadziły kurs układów tanecznych oraz wiele zabaw z instrumentami muzycznymi. Przybyłe dzieci czuły się tu świetnie.
Ostatnim przystankiem była sala informatyczna, gdzie dzieci mogły sprawdzić się w wielu ciekawych ćwiczeniach wymagających umiejętności komputerowych. Dzieci nie poprzestały na jednym zadaniu i rodzice musieli odczekać swoje, zanim ich pociechy odeszły od stanowisk komputerowych.
Spotkanie trwało do późnych godzin popołudniowych i było pełne niespodzianek. Dzięki Drzwiom Otwartym Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie zainteresowani rodzice mogli lepiej poznać placówkę, w której być może od września rozpoczną naukę ich dzieci, a przedszkolaki miały okazję przekonać się, że „nie taka szkoła straszna jak ją malują”.

mgr Edyta Biskup

edukacja wczesnoszkolna SP 3 Lubartów

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie pragnie złożyć serdeczne podziękowania dla Pani Joanny Górskiej za udostępnienie bajkowych strojów, będących częścią atrakcji w czasie Dnia Otwartego naszej szkoły. Wykorzystane stroje pochodziły ze zbiorów Pracowni autorskiej „Lino arte” pani Joanny.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6899).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.