W dziale | Fakty

Dzień Patrona Jana Pawła II

Opublikowany 23.10.2012

– Posiadanie tak wyjątkowego patrona jak bł. Jan Paweł II jest nie tylko powodem do ogromnej dumy, ale także zobowiązaniem, które inspiruje do podejmowania szlachetnych działań. Właśnie ów Wielki Człowiek, stał się powodem całego pozytywnego „zamieszania”, którego uczestnikami byli zaproszeni goście, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne szkoły oraz wszyscy uczniowie, a także laureaci konkursu plastycznego „Jan Paweł II- Nasz Papież” – czytamy na stronie internetowej szkoły.
Tradycyjnie obchody świątecznego dnia rozpoczęły się Mszą św. w Kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, której przewodniczył proboszcz parafii – ks. kanonik Stanisław Rząsa. Dalsze uroczystości miały miejsce w szkole, która raz w roku przeobraża się w galerię prac o tematyce papieskiej. Specjalnie na tę okazję uczniowie klasy V b pod opieką Justyny Wereszczyńskiej i  Małgorzaty Boguszewicz przygotowali przedstawienie, którego przesłaniem była myśl, że „nie wszystko złoto, co się świeci”. Przedstawienie, wzbogacone o występy chóru szkolnego prowadzonego przez Jolantę Antos, było – jak piszą organizatorzy – „wyrazem wdzięczności dla Patrona, za to, że pokazał jak dobrze i mądrze żyć oraz dzielić się miłością, tak by świat stawał się lepszy.”
Na zakończenie laureaci XII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Jan Paweł II- Nasz Papież” otrzymali nagrody. Ogółem na konkurs przysłano ponad 800 prac plastycznych z 6 przedszkoli, 26 szkół podstawowych i 4 gimnazjów. Wpłynęły również prace z PMDK i Pracowni Plastycznej Art.-Chata w Lubartowie. Przyznano 102 nagrody, 96 indywidualnych i 6 zbiorowych. Organizacją konkursu zajęły się panie: Bożena Stępień, Wiesława Szczygieł, Justyna Wereszczyńska i Jolanta Antos. Oceniało jury w składzie: Halina Bajena – instruktor Lubartowskiego Ośrodka Kultury, ks. Paweł Kościuk z parafii p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego,  Wiesława Szczygieł i Małgorzata Boguszewicz oraz Krzysztof Świć, dyrektor szkoły.
Fundatorami nagród byli: ks. kanonik Stanisław Rząsa, Burmistrz Miasta Lubartów, ks. Paweł Kościuk, Rada Rodziców szkoły, państwo Jadwiga i Sławomir Siwek, państwo Krystyna i Czesław Sternik, państwo Anna i Artur Milewicz, państwo Emilia i Sławomir Nowiccy, Anna Ciszek, Małgorzata Mazurek-Hamadani, Andrzej Kozak, państwo Anna i Eugeniusz Romanek, Piotr Kusyk.
(J.A.) foto: materiał SP 4

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7605).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.