W dziale | Fakty

DZIEWIĘĆ MEDALI PODCZAS PUCHARU POLSKI

Opublikowany 08.03.2018

Lewart Lubartów trzecią siłą wśród seniorów

W dniach 2-4 marca w Mykanowie koło Częstochowy odbył się Puchar Polski seniorów i juniorów w taekwon-do. W zawodach rywalizowali przedstawiciele 43 klubów. W imprezie wystąpiła jedenastoosobowa grupa z Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów.

Podopieczni trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski potwierdzili przynależność do czołówki krajowej. W klasyfikacji generalnej Lewart zajął trzecie miejsce w rywalizacji seniorów. Na sukces wśród seniorów złożyło się 8 medali – 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. Lubartowscy juniorzy wrócili do domu z jednym złotym krążkiem. W Mykanowie po dwa medale wywalczyli Marcin Wronowski i Jakub Gadzała. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Monika Wiater i Marcin Wronowski wśród seniorów oraz Amelia Małyska w grupie juniorów.

Seniorzy walczyli o punkty potrzebne do zakwalifikowania się na czerwcowe Mistrzostwa Polski. Juniorzy poprzez dobre występy chcieli przekonać trenerów reprezentacji Polski do swojej przydatności w kadrze.

Lubartowscy medaliści zawodów w Mykanowie:

seniorzy: złote medale – Monika Wiater w układach formalnych III-VI dan, Marcin Wronowski w układach formalnych III dan; srebrne medale – Michał Wawryniuk w walkach do 63 kg, Marcin Wronowski w walkach do 78 kg, Jakub Gadzała w walkach powyżej 85 kg; brązowe medale – Kaja Moskaluk w układach formalnych I dan, Magdalena Łukasiewicz w walkach do 75 kg, Jakub Gadzała w technikach specjalnych.

juniorzy: złoty medal – Amelia Małyska w walkach 5-2 cup powyżej 65 kg.

Do domu bez medali z zawodników Lewartu wrócili: Emilia Mitura, Ilona Kubera, Julia Urbańska i Sylwester Cybula.

ig

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6530).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.