W dziale | Fakty

EURO 2016 W GIMNAZJUM NR 2

Opublikowany 09.05.2016

29 kwietnia w Gimnazjum nr 2 w Lubartowie rozegrane zostały Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Impreza została zorganizowana w ramach Dnia Wiosny.

W turnieju udział brały wszystkie klasy, kDSC04099tóre reprezentowały kraje uczestników najbliższych EURO w piłce nożnej: Klasa I A – Portugalia, I B – Hiszpania, I C – Niemcy, II A – Czechy, II B – Węgry, II C – Belgia, III A – Szwecja, III B – Irlandia, III C – Francja. W turnieju udział brała również reprezentacja Polski, która składała się z nauczycieli oraz rodziców uczniów. W pierwszej fazie drużyny rywalizowały w trzech grupach według poziomów klas. Wśród klas pierwszych najlepsza okazała się reprezentacja Niemiec (I C), która w dwóch meczach grupowych nie straciła gola, zdobywając ich aż 9. W grupie klas drugich awans z pierwszego miejsca uzyskała Belgia (II C), która również dwa mecze wygrała zdobywając 11 goli nie tracąc żadnego. Najwięcej emocji było wśród klas trzecich. Tutaj awans uzyskała Szwecja (III A), która zdobyła 4 punkty wygrywając z Francją (III C) 2:0 i remisując z Irlandią (III B) 0:0.

Po rozgrywkach w pierwszej fazie reprezentant każdej klasy wziął udział w zabawie „Turbokozak”. Na wzór znanego programu telewizyjnego nasi „Turbokozacy” wykonali cztery zadania. Pierwsze z nich to strzał do bramki podzielonej na sektory, następnie należało trafić w poprzeczkę, trzecia konkurencja to strzał z połowy boiska bez odbicia, a na koniec najwięcej zabawy sprawił „zakręcony karny”. Najlepiej z tymi zadaniami poradził sobie uczeń klasy III B Jakub Gajos, drugi był Maksymilian Sowa (III A), a trzecie miejsce zajął Natan Marciniak (II B).

Po tej zabawie nastąpiła rywalizacja w grupie składającej się z wygranych w poprzedniej fazie. Tutaj najlepsza okazała się Szwecja (III A), która w pobitym polu pozostawiła Niemcy (I C) oraz Belgię (II C). W ten sposób Szwecja dotarła do finału, gdzie czekała reprezentacja Polski. Po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu pomiędzy klasą III A i nauczycielami wraz z rodzicami padł remis 1:1. Tak więc do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było rzutów karnych, w których lepsi okazali się nauczyciele i dzięki temu wygrali turniej.

Decyzją drużyny Polski nagrody (medale oraz słodycze) zostały przekazane reprezentacji Szwecji, czyli klasie III A. Nagrody zakupiono z środków Rady Rodziców.

DSC03976DSC04026DSC03988DSC03994DSC04049DSC04092DSC04018

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7357).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.