W dziale | Fakty

FINAŁ PUCHARU LUBELSZCZYZNY NORDIC WALKING

Opublikowany 19.10.2016

8 października w Radzyniu Podlaskim odbyły się ostatnie – 7 zawody w ramach IV edycji Pucharu Lubelszczyzny. Entuzjaści nordic walking spotykali się pod hasłem „Lubelskie też chodzi” , w których oczywiście uczestniczyła grupa z Lubartowa.

Już od kwietnia Klub Aktywnych ART – FIT informował o rywalizacji w ramach IV edycji Pucharu Lubelszczyzny. Entuzjaści nordic walking spotykali się pod hasłem „Lubelskie też chodzi” w siedmiu dbających o rozwój aktywności ruchowej miejscowościach: Białej Podlaskiej, Lubartowie, Adamowie, Lublinie, Międzyrzecu Podlaskim i Łukowie. Organizatorami zmagań pucharowych były lokalne stowarzyszenia: KB Biała Biega – Biała Podlaska, Klub Aktywnych ART – FIT Lubartów, KB V – MAX Adamów, Stowarzyszenie „Zyskaj Zdrowie” z Lublina, Fundacja „W TE PĘDY” Międzyrzec Podlaski, AKTYWNI Z PASJĄ z Łukowa i Klub Nordic Walking CHODZĘ z SERcEM z Radzynia Podlaskiego. Organizacja możliwa była dzięki wsparciu lokalnych władz, ośrodków sportu oraz Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Koordynacją wszystkich imprez zajęła się prekursorka nordic walking na Lubelszczyźnie Marzena Skibińska – Sobczuk. Organizatorzy gościli ponad 1500 uczestników, taką też porcję medali, posiłków, pakietów startowych przygotowano. Zawodnicy ciężką pracą zapracowali na ponad 700 pucharów, które pojechały w różne zakątki Polski. Za udział w zawodach w Radzyniu Podlaskim zawodnicy z Lubartowa uzyskali 5 pucharów: I miejsce- Jarosław Czarnecki, II miejsce- Grażyna Marczak, Jakub Kurlak, III miejsce- Ilona Skałecka, Janusz Kobyłka. Bardzo dobre miejsca zajął Norbert Góźdź i Ryszard Woliński.
Cały zespół z Lubartowa zdobył puchar za II miejsce w klasyfikacji najliczniejszych klubów. 
Zawody w Radzyniu Podlaskim sędziowali: Halina Żeromska, Andrzej Żeromski, Leszek Berger.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Lubelszczyzny zawodnicy z Lubartowa zostali sklasyfikowani następująco:
I miejsce: Jarosław Czarnecki, Jakub Kurlak.
II miejsce: Grażyna Marczak, Halina Żeromska, Janusz Kobyłka.

III miejsce- Patryk Berger.

Propagowanie aktywności ruchowej- nordic walking przez członków Klubu Aktywnych ART- FIT to nie tylko udział w zawodach Pucharu Lubelszczyzny, ale także:rajdy organizowane wspólnie z LGD Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem, marsze klubowe (Annobór, Pałecznica, Lisów), zawody dla osób niepełnosprawnych – Radość przez Sport i Paraolimpiada, prowadzenie przez Halinę Żeromską- członka Rady Seniorów Miasta Lubartów zajęć rekreacyjno- ruchowych (nordic walking) dla seniorów, które odbywają się w każdy czwartek od godziny 10. 00 w parku miejskim. Klub Aktywnych Art-Fit przypomina, że cały czas prowadzi treningi.

zawody-radzyn-glowne
art-fit-radzynjarekk-60-radzyn

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6898).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.