W dziale | Fakty

Grafficiarz z Lubartowa zatrzymany

Opublikowany 14.03.2013

 Lubartowscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który pod osłoną nocy niszczył ściany budynków na terenie miasta. Grafficiarz za pomocą farby w sprayu i markerów tworzył napisy o różnej treści. W ten sposób zniszczył kilkadziesiąt ścian elewacji  osiedlowych bloków, szkoły i sklepów. Za niszczenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Nieznany „artysta” w ciągu ostatnich dwóch nocy pomalował farbą w sprayu i markerami blisko 30 budynków na terenie Lubartowa. Wstępnie ustalona wartość zniszczonego mienia to kilka tysięcy złotych. Grafficiarz swoją twórczość przelewał na elewacje budynków tworząc różnego rodzaju napisy.  Policjanci analizując stworzone „dzieła” dotarli do ich do autora, 18 – letniego mieszkańca Lubartowa. Chłopak przyznał że ma zamiłowanie do graffiti i że to on malował ściany. Został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Teraz za realizowanie swojej pasji w sposób niezgodny z prawem odpowie przed sądem. Za zniszczenie mienia grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności. G.P.

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.