W dziale | Fakty

II LO bardzo wysoko w rankingu IT Szkoła

Opublikowany 19.01.2017

II Liceum Ogólnokształcące im. P. Firleja w Lubartowie od kilku lat aktywnie uczestniczy w Programie IT Szkoła i obecnie zajmuje I miejsce w województwie lubelskim oraz VI miejsce w Polsce na 604 zgłoszone szkoły ponadgimnazjalne.

Tak wysokie miejsce II LO w Programie IT Szkoła to naprawdę świetny wynik. Liceum pokonało specjalizujące się w zakresie informatyki szkoły ponadgimnazjalne (w tym technika) z całego województwa lubelskiego.

IT Szkoła to internetowy, otwarty program studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych. Tematyka kursów, wykładów i konkursów oraz innych działań realizowanych w programie IT Szkoła jest opracowywana i aktualizowana przez czołowych polskich wykładowców informatyki w oparciu o prognozy, raporty i badania przygotowywane i prowadzone przez główne międzynarodowe i polskie ośrodki informacyjno-badawcze w zakresie tworzenia i zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Ranking szkół ponadgimnazjalnych IT Szkoła jest sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej, konkursach IT oraz akademickich kołach naukowych. Aktualizacje rankingu są sporządzane i prezentowane raz w miesiącu w układzie ogólnopolskim oraz wojewódzkim dla wszystkich szkół zarejestrowanych w programie.

Uczniowie II LO bardzo aktywnie biorą udział w projekcie IT Szkoła. Korzystają z możliwości zdobywania dodatkowej wiedzy z zakresu informatyki, matematyki, chemii i biologii za pośrednictwem platformy edukacyjnej.

Funkcję szkolnego koordynatora projektu IT Szkoła w II LO od 2012 roku, czyli od pierwszej edycji, pełni nauczycielka informatyki Elżbieta Mizio.

W rankingach IT Szkoła sporządzanych w grudniu i styczniu II Liceum Ogólnokształcące w Lubartowie zajmowało to samo miejsce – I w województwie i VI w Polsce. Obecnie jest więc jedną z najbardziej aktywnych polskich szkół ponadgimnazjalnych w działaniach na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

AO

it_szkola

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7605).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.