W dziale | Fakty

II LO bardzo wysoko w rankingu IT Szkoła

Opublikowany 14.06.2016

II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie zajęło w rankingu IT Szkoła 2016 dziesiąte miejsce w Polsce i drugie w województwie lubelskim.

Tak wysokie miejsce II LO w rankingu IT Szkoła to naprawdę świetny wynik. Liceum pokonało specjalizujące się w zakresie informatyki szkoły ponadgimnazjalne (w tym technika) z całego województwa lubelskiego, ulegając jedynie III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie. W bieżącym roku szkolnym do projektu przystąpiło aż 580 szkół ponadgimnazjalnych, z tego 61 z województwa lubelskiego.

IT Szkoła to internetowy, otwarty program studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych. Tematyka kursów, wykładów i konkursów oraz innych działań realizowanych w programie IT Szkoła jest opracowywana i aktualizowana przez czołowych polskich wykładowców informatyki w oparciu o prognozy, raporty i badania przygotowywane i prowadzone przez główne międzynarodowe i polskie ośrodki informacyjno-badawcze w zakresie tworzenia i zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Ranking szkół ponadgimnazjalnych jest sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej, konkursach IT oraz akademickich kołach naukowych. Aktualizacje rankingu są sporządzane i prezentowane raz w miesiącu. Ranking sporządzony w czerwcu jest uznawany za podsumowanie danego roku szkolnego.

Funkcję szkolnego koordynatora projektu IT Szkoła w II LO od 2012 roku, czyli od pierwszej edycji, pełni nauczycielka informatyki Elżbieta Mizio.

AO

logo-2LO

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (8502).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.