W dziale | Fakty

II LO liderem zbiórki baterii w Polsce

Opublikowany 22.06.2016

II Liceum Ogólnokształcące im. P. Firleja w Lubartowie zajęło I miejsce w Polsce w trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych BATERIADA.

Uczniowie II LO w trakcie trwania konkursu zebrali 1040 kg zużytych baterii! To wynik

rzeczywiście zasługujący na uznanie. Taka ilość zapewniła II LO zwycięstwo wśród wszystkich placówek ponadgimnazjalnych w kraju, szkoła uzyskała tytuł Lidera zbiórki baterii.

Konkurs odbywał się w ramach ogólnopolskiego projektu zbiórki zużytych baterii i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego „Zbieraj z klasą”. Projekt ma na celu edukowanie dzieci i młodzieży w zakresie właściwego postępowania ze zużytymi bateriami i akumulatorami

i zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Do projektu mogą zgłaszać się przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, szkoły wyższe, publiczne i niepubliczne. Placówka oświatowa otrzymuje bezpłatnie pojemniki do zbiórki oraz plakaty informacyjno-edukacyjne. Szkoła zbiera punkty zgodnie z zasadą, że 1 kg oddanych baterii to 1 punkt,

a 1 kg sprzętu to 0,5 punktu.

Szkolny koordynator projektu w II LO, Elżbieta Mizio, przystępując do konkursu, zdecydowała, że młodzież będzie zbierała zużyte baterie. Efekty były naprawdę zaskakujące. Za taką ilość zgromadzonych baterii szkoła w nagrodę otrzymała laptopa i tableta marki Lenovo.

AOlogo-2LO (4)graf Zbieraj z klasą

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6121).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.