W dziale | Fakty

II LO odkrywa sposób na naukę

Opublikowany 22.12.2014

Uczniowie trzech klas II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie 16 grudnia 2014 roku udali się na wycieczkę do Warszawy w ramach projektu „Sposób na naukę”.

Młodzież z II LO, podzielona na grupy zgodnie z realizowanym rozszerzeniem programowym, zwiedzała w stolicy Mennicę Polską, Giełdę Papierów Wartościowych oraz Centrum Nauki Kopernik. W Mennicy uczniowie byli o krok od najściślej strzeżonych procesów w kraju, obwarowanych wieloma względami bezpieczeństwa, gdyż właśnie w tym miejscu produkowane są wszystkie monety powszechnego obiegu. Młodzież obejrzała interesujący film, który odkrył przed nią tajniki i metody czyszczenia drogocennych metali, miała okazję zobaczyć najcenniejsze polskie medale, w tym złoty medal olimpijski Otylii Jędrzejczak. Na pamiątkę każdy uczestnik wyprawy otrzymał monety wybite przez Mennicę Polską. Na Giełdzie Papierów Wartościowych jedna z grup poznała najważniejsze zagadnienia związane z funkcjonowaniem rynku kapitałowego i giełdy. Uczniowie obserwowali, co dzieje się na Sali Notowań, śledzili bieżące zmiany kursów akcji i indeksów giełdowych. W Centrum Nauki Kopernik wszyscy uczestnicy wycieczki przeżyli trzęsienie ziemi, sterowali robotami, a nawet sprawdzali, jak ogień dodaje głosu metalowej lince.

Głownym celem wyjazdu było podniesienie kompetencji i umiejętności uczniów w zakresie matematyki, biologii i przedsiębiorczości. Są to bowiem założenia projektu „Sposób na naukę”, realizowanego przez II LO w trzech klasach: II a, II b i II e. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i priorytetu Wysoka jakość systemu oświaty. Jest to pierwszy tak kompleksowy program wzmacniający potencjał nauczycieli oraz uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Koordynatorem funkcjonowania „Sposobu na naukę” w II LO jest nauczyciel matematyki Krystyna Mazurek. W trzech klasach objętych projektem wykorzystywane są innowacyjne programy, podnoszące atrakcyjność nauczanych przedmiotów oraz przygotowujące do życia w przyszłości, do funkcjonowania w nowoczesnym świecie.

W 1 W 3 W 4 W 5 W 6 Warszawa 2

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7597).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.