W dziale | Fakty

II LO sadzi swoje drzewa

Opublikowany 19.04.2016

16 kwietnia uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie uczestniczyli w III edycji akcji „Posadź swoje drzewo”, organizowanej przez Nadleśnictwo Lubartów.

Rozpoczęcie sadzenia drzewek nastąpiło o godzinie 10.00 w Annoborze. Przybyłych ochotników przywitali panowie – inż. nadzoru Paweł Cieślak reprezentujący Nadleśnictwo Lubartów oraz Krzysztof Maleszyk i Tomasz Danek. Grupa znalazła się w największym kompleksie leśnym położonym między Lublinem a Lubartowem, który liczy 5,5 tys. ha. Zadanie uczniów polegało na posadzeniu trzyletnich dębów w miejsce wyciętego stuletniego drzewostanu. Ten proces jest ważny dla zdrowia lasu i jego prawidłowego funkcjonowania. Następnym punktem programu było odwiedzenie szkółki „Stróżek”, która została założona w 1973 roku. Po całym terenie młodzież oprowadziła pani Sylwia Cebula, która przybliżyła wiadomości z zakresu szkółkarstwa. Dzięki funkcjonowaniu szkółki sadzonki dostarczane są zarówno do odnowy lubelskich lasów, jak również do prywatnych klientów. Znajdują się tam najlepsze partie drzewostanów, głównie sosny i dęby. Zwieńczeniem dnia było wspólne biesiadowanie przy ognisku, zorganizowane przez Nadleśnictwo Lubartów. Po zakończeniu akcji pan Paweł Cieślak i pan Leszek Gajuś zaprosili uczniów na kolejną edycję akcji, która odbędzie się już za rok.

Wyjazd młodzieży z II LO zorganizowali p. Katarzyna Płaszczewska i p. Łukasz Wasyluk w ramach ogólnopolskiej akcji „100 milionów drzew do 2017 roku”.

1 - główne 2 3 4 5 6 7 8

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6427).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.