W dziale | Fakty

II LO wysoko w rankingu IT Szkoła 2015

Opublikowany 23.02.2015

II Liceum Ogólnokształcące im. P. Firleja w Lubartowie przystąpiło do Programu IT Szkoła i obecnie zajmuje 8. miejsce w Polsce na 510 zgłoszonych szkół ponadgimnazjalnych.logo

IT Szkoła to internetowy, otwarty program przeduniwersyteckich studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz innych osób zainteresowanych tematyką ICT.
Uczelnią wyższą odpowiedzialną bezpośrednio za przygotowanie i realizację Programu IT Szkoła jest Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki. Do udziału w realizacji Programu zostały zaproszone szkoły wyższe oraz szkoły ponadgimnazjalne w całej Polsce. W przygotowaniu materiałów do kursów i wykładów Programu IT Szkoła uczestniczą czołowi polscy wykładowcy informatyki z najlepszych polskich i zagranicznych ośrodków akademickich. Program studiów został przygotowany we współpracy z nauczycielami informatyki z 5 regionalnych ośrodków projektu Informatyka Plus oraz zaakceptowany przez Radę Programową Projektu.
Ranking szkół ponadgimnazjalnych IT Szkoła jest sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej stacjonarnej, wszechnicy informatycznej online, konkursach IT, akademickich kołach naukowych oraz we wszechnicy na kołach. Aktualizacje rankingu są sporządzane i prezentowane raz w miesiącu.
W rankingu IT Szkoła 2015 sporządzonym na dzień 19.02.2015 r. II Liceum Ogólnokształcące w Lubartowie zajmuje 8. miejsce w Polsce i 2. miejsce w województwie (po III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie). Obecnie jest więc jedną z najbardziej aktywnych w działaniach na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego polskich szkół ponadgimnazjalnych.
AO

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (8507).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.