W dziale | Fakty

Integracja w II LO

Opublikowany 07.09.2015

Organizacja obozu integracyjnego dla klas pierwszych stała się tradycją II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie. Także w tym roku uczniowie klas pierwszych gościli nad Jeziorem Bialskim, by poznać wspaniałych ludzi i zawierać nowe przyjaźnie.

integrcja II Lo

Zabawy integracyjne prowadzone przez pana Konrada Pciana i panią Justynę Świderską – Niedobit miały na celu integrację klasową oraz kształtowanie umiejętności współpracy z wychowawcami. Konkurencjami, w których przyszło rywalizować uczniom były: wymyślenie okrzyku klasy, sporządzenie jej logo, zaśpiewanie piosenki klasowej, a w finale – opracowanie programu wyborczego dla kandydata na króla obozu.

Propozycji było co nie miara, doceniono jednak szczerość, na którą rzadko stać kandydatów na urzędy, a mianowicie fakt, że przedmiotem zainteresowania jest korona królewska. Królem obozu został uczeń klasy I e. Wielkim finałem pierwszej części zabaw była taneczna podróż po świecie – uczniowie dotarli do Hiszpanii, Brazylii, Turcji, a także Grecji.

Po wyczerpującej rywalizacji nadszedł czas na odpoczynek i obiad, po czym młodzież powróciła do zajęć integracyjnych. Także tym razem konkurencje i ich realizacja przyniosły dużo śmiechu – podzieleni na grupy uczniowie odgrywali role różnych społeczności: plemienia afrykańskiego, ufoludków, krasnoludków, górali, a także Chińczyków. Największym wyzwaniem była zabawa w wyprawę do zoo. Dwanaście osób z różnych grup zasiadło na dwóch ławkach i odgrywało role członków rodziny, która wybrała się do zoo. Tu należało wykazać się bardzo dobrą sprawnością fizyczną i refleksem. Finałem drugiej rundy zawodów również był taniec.

Zwieńczeniem gier i zabaw była prezentacja każdej klasy pierwszej przed dyrekcją szkoły. Wszyscy zaśpiewali piosenki. Po wokalnym występie na uczniów czekała największa atrakcja wieczoru – dyskoteka.

Sobotni poranek oznaczał czas powrotu do domu. Mimo niezbyt sprzyjającej aury młodzież z pewnością długo nie zapomni tego wyjazdu, którego celem było lepsze poznanie swoich kolegów i koleżanek z klasy.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (5951).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.