W dziale | Fakty

„Jak mogę pomóc pszczołom?” – konkurs rozstrzygnięty

Opublikowany 05.06.2020

W  Centrum Konferencyjnym w Lublinie poznaliśmy dziś zwycięzców konkursu plastycznego dla dzieci pt. „Jak mogę pomóc pszczołom?”. Zabawa skierowana była do przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego. Spośród 1820 prac komisja wybrała 60 zwycięskich. Dzięki sponsorom dodatkowe nagrody specjalne trafiły jeszcze do 30 dzieci. Zwycięzcy w obu kategoriach wiekowych otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, których łączna wartość wynosi prawie 5 tys. zł.

Konkurs został zrealizowany w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Lubelskie – wspólnie dla pszczół. Zainicjowana w tym roku przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego akcja ma na celu promowanie wiedzy o roli i znaczeniu pszczoły dla środowiska i człowieka oraz aktywizację mieszkańców regionu
do wspólnych działań 
na rzecz poprawy warunków życia pszczół. Jej zadaniem jest takie skoordynowanie działań instytucji i podmiotów działających na rzecz wsparcia lubelskiego pszczelarstwa oraz zjednoczenie środowiska pszczelarzy województwa lubelskiego. Więcej o kampanii pod adresem: https://www.lubelskie.pl/pszczola/.

Do konkursu wpłynęło łącznie 1820 prac. Warunki formalne spełniło 1660 z nich. W wyniku przeprowadzonych eliminacji w konkursie uhonorowano łącznie 90. małych artystów.

WYNIKI KONKURSU:

Wyróżnienia w I grupie wiekowej (dzieci przedszkolne):

  1. Zuzanna Kłos, 5 lat, SP im. Jana Pawła II w Starych Kobiałkach

  2. Marcel Iwon, 5 lat, Gminne Przedszkole w Baranowie

  3. Hanna Kulczyniec, 5 lat, Oddział Przedszkolny w Hucie Dąbrowie

  4. Zofia Śliwińska, 6 lat, Niepubliczne Przedszkole „Kolorowe Kredki”
    w Nałęczowie

  5. Karolina Brzozowiec, 4 lata, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nadrybiu

  6. Zofia Hojda, 7 lat, SP nr 4 im. Adama Mickiewicza w Lublinie

  7. Tymon Kuźniarz, 5-6 lat, SP. im. Żołnierzy Września 1939 roku w Majdanie Górnym

  8. Aleksander Manailo, 6 lat, Przedszkole nr 4 w Lublinie

  9. Bruno Nwuha [czyt. Nua], 4 lata, Prywatne Przedszkole „Motylek”

  10. Natalia Czech, 7 lat, Publiczne Przedszkole Integracyjne im. Kubusia Puchatka w Puławach

  11. Wojciech Kłębokowski, klasa 0, Oddział Przedszkolny przy SP nr 2 im. T. Kościuszki w  Łęcznej

  12. Zofia Wirkijowska, 7 lat, Przedszkole nr 77 w Lublinie

  13. Julian Ciowch, kl. 0, Przedszkole nr 48 w Lublinie

  14. Nikola Adamczuk, grupa przedszkolna, SP w Sielcu

  15. Julia Woźniak, 5 lat, Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Wojcieszkowie

  16. Zofia Piłat, 5 lat, Przedszkole nr 83 w Lublinie

  17. Hanna Furtak, 6 lat, SP im. Stefana Żeromskiego w Karmanowicach

  18. Natalia Majerek. 4 lat, Przedszkole Samorządowe im. A. Mickiewicza w Józefowie nad Wisłą

  19. Maja Zając, kl. 0, SP nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej

  20. Hanna Piętal, 5 lat, Publiczne Przedszkole „Domek Przedszkolaka” w Biłgoraju

Zwycięzcy w I grupie wiekowej (dzieci przedszkolne):

III miejsce Natalia Cygan lat 5 Zespół Szkół w Urszulinie
II miejsce Gabriel Różewski lat 6 SP im. Marii Kownackiej w Krzywdzie
I miejsce Julia Kowalik lat 5 Publiczna SP im. Kornela Makuszyńskiego w  Prawiednikach

Wyróżnienia w II grupie wiekowej (uczniowie klas I-III SP):

  1. Alex Ruszel, kl. III, SP nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu

  2. Maciej Banach, lat 10, SP nr 1 im. Sługi Bożego Kardynała Wyszyńskiego
    w Biłgoraju

  3. Pola Stolarczyk, kl. I, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukowie, SP nr 1

  4. Szymon Duńko, kl. III, SP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju

  5. Zofia Bieniek, kl. III, SP w Bogucinie

  6. Urszula Kidaj, kl. I, SP nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie

  7. Lena Marika Berdzik, kl. I, SP im. Marii Konopnickiej w Majdanie Sopockim Pierwszym

  8. Alicja Jakubowska, 9 lat, Lublin

  9. Bartłomiej Brodziak, kl. I-III, SP im. Wincentego Witosa w Motyczu

  10. Miłosz Pąsiek, kl. II, SP im. kard. Stefana Wyszyńskiego nr 50 w Lublinie

  11. Krzysztof Piotr Górny, kl. III, SP w Łychowie Gościeradowskim

  12. Łucja Soroka, kl. III, SP nr 3 im. P. Firleja w Lubartowie

  13. Michał Franczak, kl. II, SP im. Synów Pułku w Siennicy Różanej

  14. Karol Wojciechowski, kl. II, Publiczna SP im. Romualda Traugutta w Potoku Stanach

  15. Zuzanna Wójcik, kl. II, Zespół Szkół w Janowcu

  16. Amelia Kazula, kl. II, SP im. Leona Hempla w Skorczycach

  17. Adam Jaśko, kl. I, SP nr 1 im. ks. bp. T. Wilczyńskiego w Bełżycach

  18. Kacper Kiepek, kl. II, SP nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku

  19. Witold Tuz, kl. I, SP nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie

  20. Kamil Ilczuk, kl. II, SP 40 w Lublinie

Zwycięzcy w II grupie wiekowej (uczniowie klas I-III SP):

III miejsce Wojciech Bucior kl. I Publiczna SP im. Tadeusza Kościuszki
w Lipinach Górnych
II miejsce Barbara Świć klasa II SP im. Jana Pawła II w Lublinie
I miejsce Sebastian Szymański kl. II Publiczna SP im. Tadeusza Kościuszki
w  Łychowie Gościeradowskim

NAGRODY:

  • Do zwycięzców w obydwu kategoriach wiekowych trafią nagrody rzeczowe (tablety), których łączna wartość wynosi prawie 5 tys. zł, w tym do:

  • laureatów 1. miejsc – dwie nagrody o wartości do 1000 zł każda,

  • laureatów 2. miejsc – dwie nagrody o wartości do 800 zł każda,

  • laureatów 3. miejsc – dwie nagrody do 600 zł każda.

  • Do wyróżnionych czterdziestu uczestników trafią równorzędne nagrody rzeczowe (gry planszowe i  książki) o wartości do 100 zł każda.

Dla wszystkich sześciu laureatów specjalne puchary ufundował

WOJEWODA LUBELSKI.

Nagrody specjalne:

Nagrody specjalne KRAJOWEGO OŚRODKA WSPARCIA ROLNICTWA (7 prac):

  1. Zuzanna Tarka, kl. I, SP im. Orła Białego w Samoklęskach

  2. Bartłomiej Woźniak, klasa II, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Konstantynowie

  3. Maja Matusiewicz, klasa II, SP im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Sworach

  4. Zofia Czaus, klasa I, SP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie

  5. Milena Lipiec, kl. I, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. ks. Grzegorza Piramowicza w Łukowie

  6. Julia Duda, kl. I, Katolicka SP im. św. Ojca Pio w Zamościu

  7. Aleksandra Bajuk, kl. III, SP nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej we Włodawie

Nagrody specjalne REGIONALNEJ DYREKCJI LASÓW PAŃSTWOWYCH (6 prac):

  1. Nina Maros, kl. I-III, Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Wojcieszkowie

  2. Antonina Cebula, kl. III, Publiczna SP w Annopolu

  3. Kacper Telebski, kl. V (12 lat), SP nr 54 w Lublinie

  4. Szymon Bogusz, 7 lat, SP nr 3 im. Króla Władysława Jagiełły w Parczewie

  5. Filip Rawa, 4-5 lat, Zespół Placówek Oświatowych nr 1, Przedszkole Miejskie nr 7 w Kraśniku

  6. Weronika Bochra, kl. II, 8 lat, SP im. św. Jana Pawła II w Okszowie

Nagroda specjalna ZESPOŁU LUBELSKICH PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH
(1 praca):

  1. Wiktoria Golanko, 9 lat, kl. II, SP nr 24 w Lublinie

Dodatkowe wyróżnienia ZESPOŁU LUBELSKICH PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH (10 prac):

  1. Iga Chmiel – III kl., Szkoła Podstawowa w Stasinie

  2. Tomasz Szczepaniak – 4-5 lat, Przedszkole im. Pszczółki Mai w Woli Gułowskiej

  3. Julia Antonina Kurowska – II kl., Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świdniku Małym

  4. Maja Dziewa – I kl., Szkoła Podstawowa nr 14 im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie

  5. Iga Szymczak – III kl., Szkoła Podstawowa w Woli Dereźniańskiej

  6. Szymon Kluziak – III kl., Zespół Szkół Publicznych w Zagłobie

  7. Julia Dziakowska – I kl., Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kraśniku

  8. Ksawery Bednarz – I kl., Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

  9. Maja Furtak – I kl., Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Karmanowicach

  10. Maja Stachniuk – I kl., Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Filipowicza Korda w Dorohusku

Dodatkowe wyróżnienia BIOACTIVE-TECH (20 prac):

  1. Izabela Radczak – I kl., Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej

  2. Helena Sysa – 4 lata, Przedszkole nr 8 Teatralna Ósemka w Krasnymstawie

  3. Szymon Kossak – 6 lat, Niepubliczne Przedszkole Językowo-Artystyczne „Król Maciuś Pierwszy w Tomaszowie Lubelskim

  4. Paweł Radkiewicz – 6 lat, Przedszkole Samorządowe nr 6 w Białej Podlaskiej

  5. Miłosz Skrobiec – 3-4 lata, Niepubliczne Przedszkole „Kangurek” w Zamościu

  6. Magdalena Piątek – 6 lat, Przedszkole Miejskie nr 9 w Zamościu

  7. Jagoda Szczepanik – 6 lat, Miejskie Przedszkole nr 5 w Hrubieszowie

  8. Maciej Romańczuk – 6 lat, Przedszkole Integracyjne nr  5 im. Doroty Gellner w Świdniku

  9. Piotr Szczepaniak – 3-4 lata, Przedszkole im. Pszczółki Mai w Woli Gułowskiej

  10. Jan Prystupa – 5 lat, Niepubliczne Przedszkole „Ananasek” w Białej Podlaskiej

  11. Karol Pawłowski – 5 lat, Przedszkole im. Bł. Biskupa Władysława Gorala
    w Ciecierzynie

  12. Maciej Ćwikła – 4 lata, Przedszkole Publiczne „Bajkowa Kraina” w Krzczonowie

  13. Natalia Sawa – 4 lata, Przedszkole nr 5 w Krasnymstawie

  14. Amelia Kowalczyk – II kl., Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w  Krasnymstawie

  15. Amelia Tama-Poniatowska – II kl., Szkoła Podstawowa nr 5 m. Króla Władysława Łokietka w  Lublinie

  16. Anastazja Nieściór – II kl., Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
    w Rudniku Drugim

  17. Natalia Witkowska – II kl., Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w  Studziankach

  18. Roksana Mussor – II kl., Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

  19. Maja Caban – III kl., Szkoła Podstawowa nr 29 im. Adama Mickiewicza w Lublinie

  20. Bartosz Jakubiec – 5 lat, Zespół Przedszkola i Szkoły Podstawowej  w Krupem

==================================================================

Współorganizatorzy konkursu: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego (organizator), Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie (współorganizatorzy) oraz Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych (partner konkursu).

Sponsorzy nagród specjalnych i dodatkowych wyróżnień: Lubelski Urząd Wojewódzki, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT Lublin, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, Fundacja Rozwoju KUL, firma BioActive-Tech z Lublina.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6846).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.