W dziale | Fakty

Jechaliśmy dla Szymka – zbiórka podczas Święta Roweru

Opublikowany 09.07.2015

W niedzielę 28 czerwca 2015 roku w ramach „XXII Święta Roweru” odbyła się kwesta na rzecz Szymka Pietruszki. Udało się uzbierać kwotę 4 229.84 zł oraz 1 euro.

szymek_rower

 

Tak jak w roku ubiegłym, impreza miała wymiar charytatywny. Miłośnicy jazdy na rowerze mogli swoją obecnością oraz dobrowolną wpłatą wesprzeć małego Szymka.

Szymek urodził się w 33. tygodniu ciąży z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo–rdzeniową i wodogłowiem (ma zaimplantowaną zastawkę oponowo-otrzewnową). Ma porażenie wiotkie stóp oraz obniżone napięcie mięśniowe od pasa w dół. Ze schorzeniem tym również związane są płytkie panewki biodrowe utrudniające poruszanie się. Szymon obecnie ma 6 lat i dzięki intensywnej rehabilitacji (która niestety jest bardzo kosztowna) potrafi po równym podłożu stawiać coraz stabilniejsze kroki (w zaopatrzeniu ortopedycznym jakim są ortezy usztywniające stopy i goleń oraz stabilizujące stawy kolanowe). Po trawie lub przy krawężnikach w chodzeniu pomagają mu przedmioty wspomagające lub chodzi trzymany za rękę. Ze schorzeniem Szymona związane jest również porażenie pęcherza i jelit, przez co wymaga on regularnego cewnikowania.

Szymek w trakcie imprezy był gościem honorowym. Przy niewielkiej pomocy rodziców wziął udział w przejeździe integracyjnym dla osób niepełnosprawnych, obserwował liczne grupy rowerzystów oraz serdecznie im kibicował.

Dzięki Państwa hojności udało się uzbierać kwotę 4 229.84 zł oraz 1 euro. Fundusze te przekażemy na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, w której Szymek ma założone subkonto. Za każdą złotówkę, która przybliża Szymka do normalnego życia bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy! Wiemy, że możemy liczyć na Waszą pomoc w przyszłości.

Jeżeli chcesz wesprzeć Szymka możesz to zrobić poprzez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Szczegółowe informacje na stronie: www.szymek.net.pl.

Pomóżmy Szymkowi i jego Rodzicom w codziennej walce o kolejne samodzielne kroki!

Pożak Team

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6433).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.