W dziale | Fakty

„Jedziemy dla podopiecznych Fundacji „Stella” im. Agaty Orłowskiej

Opublikowany 21.06.2016

Już 26 czerwca odbędzie się XXIII Święto Roweru pod hasłem „Jedziemy dla podopiecznych Fundacji „Stella” im. Agaty Orłowskiej. Impreza, w której w 2015 roku uczestniczyło ponad 14 tysięcy rowerzystów nie tylko z całej Polski ale i z Europy.

Logo Nowe Stella f

Fundacja „Stella” im. Agaty Orłowskiej razem z podopiecznymi wpisała się na stałe w to niezwykłe święto rowerzystów. Za naszą inicjatywą organizatorzy utworzyli krótką, dwukilometrową, VII trasę przejazdu integracyjnego osób niepełnosprawnych. W tym roku jedziemy o 10:30. Triumfalny przejazd grupy naszych rowerzystów poprowadzi Janusz Pożak – pomysłodawca i organizator corocznego Święta Roweru, którego największym sukcesem było mistrzostwo Polski w wyścigu szosowym ze startu wspólnego w 1980r. Dwukrotnie uczestniczył w Wyścigu Pokoju. W 1976 wygrał etap w Tour de Pologne. Wygrał w swojej karierze 111 wyścigów na całym świecie. Dwukrotnie został wybrany najlepszym sportowcem Lubelszczyzny. W 1994 reaktywował sekcję kolarską w MKS Lewart Lubartów i rozpoczął organizowanie Święta Roweru w Lubartowie. Jest także dyrektorem Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego po Ziemi Lubartowskiej.

Święto Roweru jest doskonałym przykładem działań mających wpływ na rozwijanie kultury sportowej wśród osób niepełnosprawnych. Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, poprzez organizację działań o charakterze sportowo-rekreacyjnym z zachowaniem wspólnej aktywności uczestników niepełnosprawnych jest również znakomitym podłożem do uwrażliwienia lokalnego społeczeństwa na potrzeby osób niepełnosprawnych oraz na akceptację ich dysfunkcji i zapobieganiu dyskryminacji wśród społeczności lokalnej. W 2015 roku podopieczni Fundacji po raz pierwszy wzięli udział w imprezie, wyznaczoną trasę przejechało ok. 40 niepełnosprawnych podopiecznych naszej organizacji wraz ze swoimi rodzinami, liczymy na to, że w bieżącym roku będzie ich o wiele więcej. Zapraszamy wszystkich do rejestracji, której można dokonywać już dziś w recepcji Fundacji „Stella” im. Agaty Orłowskiej w Lubartowie lub 26 czerwca w godzinach od 8:00 do 10:00 na placu przed budynkiem firmy GASPOL przy ul. Gazowej w Lubartowie

Fundacja „Stella” im. Agat Orłowskiej w czasie organizacji Święta Roweru zaplanowała szereg atrakcji dla najmłodszych uczestników. Animacje, które poprowadzi Pan Dawid Tarnowski – Prezes Stowarzyszenia ToMyRazem wraz ze swoja grupą animatorów. Będzie malowanie twarzy, wiązanie balonów, gry i zabawy aktywizujące, zajęcia ruchowe, zajęcia z hustą animacyjną, konkurencje sportowe, slack line, freesbe, boule, robienie baniek mydlanych, przeciąganie liny.

Nasze dzieciaki zatańczą dla uczestników imprezy taniec ZUMBA pod okiem Anny Knefel – licencjonowany instruktor Zumba Fitness, która podczas systematycznych spotkań w naszej placówce, przygotowuje dzieci do występu.

Jak zawsze na takich imprezach, będą nasi znakomici masażyści. Będzie można skorzystać z przyjemnego rozluźnienia.

Wszystkich zapraszamy na lody i ciasta dochód z ich sprzedaży firma P.H.U. „HESZKU” Henryk Szkuat z Ostrowa Lubelskiego przekaże naszej organizacji.

 Fundacja „Stella” im. Agaty Orłowskiej podczas Święta Roweru będzie prowadziła zbiórkę publiczną, z której środki zostaną przekazane na rehabilitację osób niepełnosprawnych oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Sportowcy i nasze społeczeństwo już niejednokrotnie udowodniło, że los naszych podopiecznych nie jest im obojętny, dlatego jesteśmy przekonani, że i tym razem możemy na Was liczyć.

Będzie się działo!

Czekamy na Was 26 czerwca!

Fundacja „Stella”

Program Fundacji „Stella” Im. Agaty Orłowskiej

organizacji , animacji i przejazdu integracyjnego osób niepełnosprawnych podczas XXIII Święta Roweru

ZAPRASZAMY

NA ULICĘ GAZOWĄ PLAC PRZED BUDYNKIEM „GASPOL”

8.00 – 10.00 – zapisy i rejestracja uczestników przejazdu integracyjnego dla osób niepełnosprawnych – ulica Gazowa

10.30 – 11.30 – przejazd integracyjny dla osób niepełnosprawnych

VII trasa dla osób niepełnosprawnych – grupę rowerzystów poprowadzi Janusz Pożak

12.00 – 12.30 – Inauguracja uczestników ( na parkingu „PSB Mrówka”)

9.00 – 17.00 – atrakcje dla uczestników – osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży;

Animacje:

malowanie twarzy, wiązanie balonów, gry i zabawy aktywizujące, zajęcia ruchowe, zajęcia z hustą animacyjną, konkurencje sportowe, slack line, freesbe, boule, robienie baniek mydlanych, przeciąganie liny

16.00 – 16.30 – taniec ZUMBA w wykonaniu podopiecznych Fundacji „Stella” im. Agaty Orłowskiej (scena na parkingu „PSB Mrówka”

17.00 – Zakończenie atrakcji XXIII Święta Roweru organizowanych przez Fundację „Stella” im. Agaty Orłowskiej

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7471).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.