Juniorzy na mistrzostwach w szachach klasycznych

W Łukowie w dniach 29 września – 1 października odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów w Szachach Klasycznych. Do zawodów przystąpiło siedmiu zawodników LUKS Lubartów. Pięciu zdobyło medale.

Oto wyniki naszych zawodników:

Kategoria do lat 7:

II miejsce wśród dziewcząt zajęła Agnieszka Pietruszka

Kategoria do lat 9:

I miejsce wśród dziewcząt zajęła Aleksandra Szczerba oraz uzyskała III kategorię szachową.

II miejsce wśród chłopców zajął Wiktor Opolski

III miejsce wśród chłopców zajął Eryk Trąbka,

VI miejsce w tej samej kategorii zajął Michał Drozd, a VII miejsce Artur Gryzio.

Kategoria do lat 15:

II miejsce wśród dziewcząt zajęła Agata Michaluk.

Zawodnicy w kategoriach wiekowych 7, 9, 11,13 i 15 lat rywalizowali w jednej grupie, więc zawodnikom należą się słowa uznania.Wielką niespodziankę sprawił Michał Drozd, który wygrał partię z kandydatką na mistrza krajowego Julią Piwowarczyk z Szachpol Łuków. Wszystkim zawodniom gratulujemy sportowej postawy na szachownicach.

W tym samym czasie zostały rozegrane I Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Nauczycieli w Szachach ,,Edukacja przez szachy”. Nasz klub oraz Szkołę Podstawową nr 4 w Lubartowie reprezentował Rafał Pietruszka, który zajął bardzo dobre czwarte miejsce oraz uzyskał IV kategorię szchową.W zawodach tych gościnnie wystąpił członek zarządu LUKS Lubartów Tomasz Drozd, który zajął ósme miejsce. Bezkonkurencyjnym nauczycielem okazał się Chwalewski Marek przed Bolestą Wojciechem i Detiukiem Marcinem.