Kacper Czuchryta mistrzem Lublina

W dniach 13 -14 w Lublinie zorganizowano Otwarte Mistrzostwa Miasta Lublina w szachach do lat 8,10, 12 i 14. Zawody odbywały się na dystansie 7 rund przy czasie 15 '+15” bonusu za ruch. Wzięło w nich udział czterech szachistów z LUKS Lubartów.

Pierwszego dnia zawodów rewelacyjnie spisał się Kacper Czuchryta – wygrywając cały turniej. Nie przegrał żadnej partii! (6 pkt.) Pokonał m.in. zawodników z Białegostoku i Tarnobrzega. W tej samej kategorii wiekowej szóste miejsce zajął Franciszek Baran (4 pkt.), który wypełnił normę na IV kategorię szachową. Drugiego dnia, rozegrano zawody do lat 12 i 14. Na trzecim miejscu w kategorii do lat 14 znalazł się Eryk Bronisz (4,5 pkt.), w kategorii do lat 12 Wiktor Opolski zajął 5 miejsce (3, 5 pkt.). Organizatorem turniejów był Lubelski Klub Szachowy.