W dziale | Fakty

Kamil Żebrowski z sukcesem na festiwalu „Zwierciadła”

Opublikowany 10.03.2020

Kamil Żebrowski z Teatru Trupa z PMDK w Lubartowie otrzymał kolejne laury za monodram „Kochany Panie Ludwiku” w reżyserii Jolanty Tomasiewicz: nagrodę indywidualną oraz nagrodę jury młodzieżowego na 17 Spotkaniach Teatralnych „Zwierciadła”

Festiwal odbył się w dniach 4-6 marca w II LO w Lublinie. Kamil jako najlepszy aktor przeglądu otrzymał najcenniejszą z przyznawanych nagród – roczny staż w Laboratorium Lublin im. Antonina Artauda, organizowanym przez reżysera Pawła Passiniego. Jurorzy (Mieczysław Wojtas, Natalia Matuszek i Paweł Passini) docenili aktora Trupy za „kunszt aktorski monodramu „Kochany Panie Ludwiku”.
Już wcześniej spektakl poświęcony Ludwikowi Sempolińskiemu  okazał się dla Kamila Żebrowskiego ogromnym sukcesem: młody aktor zdobył dzięki tej roli trzy nagrody dla najlepszego aktora na Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada” w Inowrocławiu oraz I nagrodę na 42. Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Kamil Żebrowski od 7 lat jest aktorem Teatru Trupa, prowadzonego przez Jolantę Tomasiewicz. Zadebiutował w spektaklu „Zimowy pogrzeb”, a w kolejnych – „Męczeństwo Piotra Oheya” i „Big Touches” zagrał główne role. Monodramem „Kochany Panie Ludwiku” Kamil – jako absolwent szkoły średniej – kończy swoją edukację w PMDK, jednocześnie przygotowując się do egzaminów na Wydział Aktorski PWST.

Warto dodać, że na lubelskim przeglądzie „Zwierciadła” pojawiła się większa reprezentacja lubartowskiego środowiska: w gronie laureatów znaleźli się także aktorzy z grupy Scena 44 z II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja, którzy otrzymali nagrody zespołowe i wyróżnienia aktorskie za role w spektaklu „Przypadki Dariusza N.”

Urszula Bednarczyk

foto: Natalia Matyjaszczyk

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7605).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.