W dziale | Fakty

Klub Abstynenta Nadzieja ma nową świetlicę

Opublikowany 30.12.2013

W świeżo wyremontowanej świetlicy członkowie lubartowskiego Klubu Abstynenta Nadzieja 21 grudnia podzielili się opłatkiem. DSC_6710

Nowe pomieszczenie klubu mieści się w piwnicach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy 3 Maja. Jego remont możliwy były dzięki wsparciu Urzędu Miasta, a także członków stowarzyszenia, którzy sami uczestniczyli w pracach wykończeniowych.

Razem możemy wiele osiągnąć, co pokazały nam te prace remontowe. Po takim rozbiciu, które u nas było w stowarzyszeniu zauważyłem, że nastąpiła jedność – mówił podczas spotkania opłatkowego Andrzej Karwat, prezes Stowarzyszenia Klub Abstynenta „Nadzieja”.

Nowe pomieszczenie poświęcił ojciec Ireneusz Naumowicz z Kościoła Ojców Kapucynów.

Każda wspólnota także taka jak wasza funkcjonuje, kiedy są członkowie zdolni do trzech rzeczy: do zrobienia zadania wspólnie, do rozwiązywania trudności i do świętowania – mówił.

Siła zarządu polega na tym, że zarząd ma kim rządzić, że są ludzie, którzy chcą go wesprzeć i mu pomóc w realizacji zadań – podkreślił  obecny na opłatku klubu Wojciech Zielonka ze Związku Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich Lubelszczyzny.

W spotkaniu uczestniczył między innymi burmistrz Janusz Bodziacki, Madalena Wyrobek zajmująca się w Urzędzie Miasta współpracą z organizacjami pozarządowymi, Jolanta Góralska- Lato, Pełnomocnik burmistrza d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii oraz Bożena Kulka, kierownik MOPS.

Kilka miesięcy temu widziałem te puste pomieszczenia. To, co dzisiaj widać przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Cieszę się, że przy waszym wspólnym wysiłku udało się te pomieszczenia przygotować. Życzę, aby ta więź pomagała wam żyć i trwać w tych postanowieniach, które zakładacie – mówił burmistrz Janusz Bodziacki. (KW)

DSC_6678 DSC_6682 DSC_6684  DSC_6690 DSC_6691  DSC_6697 DSC_6699 DSC_6702 DSC_6708  DSC_6713 DSC_6718 DSC_6720

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Komentarze do artykułu (1)

  1. gienia:

    Zastanawiam się dlaczego u nas w Lubartowie nie ma Ośrodka DDA,za pewne do takiego ośrodka byłoby dużo więcej chętnych niż AA.Zwłaszcza że rodziny alkoholików są zazwyczaj rodzinami wielodzietnymi a powiat lubartowski jest dosyć dużym obszarem z tak zatrważającym problemem jakim jest alkoholizm.O ile mi wiadomo to taki ośrodek istnieje w Lublinie ale za pewne nie wiele osób o nim wie,z tego co mi wiadomo chodzą tam głównie osoby z okolic tego miasta lub jego mieszkańcy.Warto się zastanowić nad tym problemem,ponieważ skutki życia z alkoholikiem ciągną się latami i mają często destrukcyjny wpływ na dalsze życie.Proszę o przemyślenie tej sugestii.

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.