W dziale | Fakty

Wydanie :

Kolejna sesja Rady Miasta 28 marca

Opublikowany 24.02.2014

Kolejna, 44 sesja Rady Miasta odbędzie się 28 marca o godz.16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Takie zawiadomienie otrzymali w piątek po południu radni miejscy. Przewodniczący rady Antoni Czop informuje, opierając się na opinii radcy prawnego, że nie było przesłanek do zwołania sesji w trybie nadzwyczajnym.

W porządku obrad 44 sesji znajdzie się rozpatrzenie projektów i podjęcie uchwał w sprawach:
– budowy pomnika upamiętniającego Armię Krajową w Lubartowie (inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców Lubartowa);
– określenia warunków udzielania bonifikaty i wysokości stawki procentowej bonifikaty od opłaty za przekształcenie prawa współużytkowania wieczystego w prawo współwłasności działki nr 643 położonej w Lubartowie przy ul. Polarnej 18
– przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Lubartów na 2014 rok
– zmiany uchwały w sprawie określenia wysokości i zasad przyznawania diet radnym Rady Miasta Lubartów (inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców Lubartowa)
– zmian w wieloletniej prognozie finansowej
– zmian w budżecie na 2014 r.
– powołania Doraźnej Komisji do spraw nazw ulic i placów będących drogami publicznymi lub drogami wewnętrznymi oraz wznoszenia pomników w Lubartowie (inicjatywa uchwałodawcza grupy radnych)
– odwołania radnego z funkcji Przewodniczącego Rady Miasta Lubartów (inicjatywa uchwałodawcza grupy radnych). Program sesji zapowiada też sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Miasto Lubartów w 2013 roku.

Po ostatniej sesji Rady Miasta we wtorek 18 lutego grupa radnych wyszła z wnioskiem o zwołanie sesji nadzwyczajnej. Pod wnioskiem podpisało się 11 radnych. Chcieli oni wprowadzenia do porządku obrad projektów dwóch uchwał: jedna dotyczy  Doraźnej Komisji do spraw nazw ulic i placów, a druga – odwołania Antoniego Czopa z funkcji przewodniczącego Rady Miasta Lubartów.

Pod załączonym do projektu uchwały wnioskiem o odwołanie przewodniczącego podpisało się już tylko 10 radnych (rada liczy 21 osób).

W swoim wniosku o zwołanie sesji nadzwyczajnej radni powołali się na § 21 ust. 4 Statutu Miasta Lubartów. Zgodnie z tym paragrafem sesja nadzwyczajna zwoływana jest na wniosek burmistrza lub co najmniej ¼ ustawowego składu rady w ciągu 7 dni od złożenia wniosku. Zwołuje ją przewodniczący rady.

Jak ustalił „Lubartowiak”, w dniu 21 lutego Przewodniczący Rady Miasta Antoni Czop odpowiedział na wniosek radnych. W pisemnym wyjaśnieniu informuje: ” w sprawie zwołania sesji nadzwyczajnej Rady Miasta Lubartów z inicjatywy radnych stwierdzam, iż wniosek ten nie  wypełnia dyspozycji § 21 pkt. 3 Statutu Miasta Lubartów, gdyż nie zachodzą przesłanki potrzeby załatwienia sprawy wynikłej niespodziewanie, a przy tym niecierpiącej zwłoki.
Zgłoszone projekty uchwał będą objęte w programie sesji zwyczajnej zwołanej na dzień 28 marca 2014 r. ” (pismo przewodniczącego poniżej artykułu).

Poniżej zamieszczamy także wnioski – o zwołanie sesji nadzwyczajnej oraz o odwołanie radnego.

(J.A.)

pismo cz1sesja nadzwyczajna-2 sesja nadzwyczajna-1 sesja nadzwyczajna-3 sesja nadzwyczajna-4

 

 

 

 

 

 

sesja nadzwyczajna1-1a

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6559).


Skontaktuj się z autorem

Komentarze do artykułu (7)

 1. Samson:

  No cóż, wygląda na to, że ktoś ze zbuntowanej jedenastki zaczął myśleć rozsądnie skoro nie podpisał się pod projektem uchwały o odwołanie przewodniczącego. Gołym okiem widać, że cała ta wrzawa, wywołana przez smutnych z powodu odsunięcia od władzy zbuntowanych radnych, nie ma nic wspólnego z dobrem mieszkańców Lubartowa. Chodzi jedynie o wywołanie politycznej hucpy w roku wyborczym. Aby zachować zdroworozsądkowe i samodzielne myślenie, proponuję poczytać też artykuły na ten temat zamieszczone na stronie lubartowskiego PiS. Myślący ludzie nie ulegają manipulacjom jednego źródła czy też jedynie słusznej „Telewizji kanałowej” lecz potrafią wyciągną właściwe wnioski po zapoznaniu się z opiniami z różnych stron. Życzę miłej lektury uzupełniającej znajdującej się na stronie lubartowskiego PiS i rozsądnych samodzielnych wniosków.

 2. mhm...:

  Po mojemu, to Samson wysunął błędne wnioski. Podpisała się dziesiątka do adresata – brakującej jedenastki. Jakby to wyglądało, gdyby słał pismo sam do siebie?

 3. Fart:

  No to ciekawe, prawde mowiac to z tego tekstu ja zrozumialbym to podobnie jak samson 🙂 Troche to nieprecyzyjnie napisane.

 4. Sir:

  Samson dobrze zrozumiał. Pod wnioskiem o zwołanie sesji nadzwyczajnej podpisało się 11 radnych, a pod wnioskiem o odwołanie przewodniczącego 10 radnych.

 5. mhm...:

  Macie rację. Ja przywołałem pamięcią projekt uchwały odwoławczej z sygnaturą Ścisła

 6. qwerty:

  Wg l24 wojewoda wyraził się krytycznie o nie zwołaniu nadzwyczajnej sesji. Coś wisi w powietrzu…

 7. Dalila:

  Drogi Samsonie, a jakie ma znaczenie, ile jest podpisów pod wnioskiem, skoro odwołanie odbywa się przez głosowanie, zapewne też tajne. Za to wywody całkiem niedorzeczne na temat jakoby stanowisko przewodniczącego było dobrem mieszkańców Lubartowa hahaha

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.