Kolejny awans drużyny chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie do Mistrzostw Polski!

W Zamościu 20 maja zorganizowano Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym. Startujący zawodnicy rywalizują w czterech konkurencjach: bieg na 60 i na 1000 metrów, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Uzyskane rezultaty przelicza się według specjalnych tabel na punkty, które po zsumowaniu dają wielobojowy wynik zawodnika i drużyny.

Pierwsze miejsce z wynikiem 1169 punktów i prawo reprezentowania województwa lubelskiego w Mistrzostwach Polski, wywalczyła drużyna w składzie: Jakub Ksiądz, Mateusz Mucha, Paweł Chwalisz, Maciej Misiak, Krystian Szymona, Igor Chudzik, Hubert Juryniec i Patryk Usow. Drugie miejsce zajęła drużyna z SP2 w Tomaszowie Lubelskim z wynikiem 1103 punkty, a trzecie SP3 Tomaszów Lubelski 1102 punkty.

Na uwagę zasługuje indywidualny wynik uzyskany przez Jakuba Księdza 319 punktów. Zdaniem Jerzego Walczaka taki dorobek punktowy mógłby uplasować zawodnika w pierwszej trójce wieloboistów w kraju.