W dziale | Fakty

Kolizja trzech aut pod wiaduktem

Opublikowany 07.03.2016

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 29 lutego do dnia 6 marca na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 12 zdarzeń, w tym 3 pożary oraz 9 miejscowych zagrożeń.

W czwartek 3 marca r. ok. godz. 6.37 w Baranówce gm. Lubartów miało miejsce zdarzenie w komunikacji drogowej z udziałem samochodu osobowego marki peugot 206. Kierująca pojazdem na łuku jezdni straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i uderzyła w przydrożny rów. Siła uderzenia wyrzuciła auto ponownie na jezdnię. Zarówno kierującej jak i podróżującemu z nią 8 letniemu dziecku nic się nie stało. Przy pomocy osób postronnych wydostali się z pojazdu przed przybyciem służb ratowniczych. Działania straży pożarnej ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i odłączenia instalacji elektrycznej w samochodzie. Następnie auto zostało postawione na koła i usunięte z jezdni.  W działaniach udział brał zastęp straży pożarnej z JRG Lubartów i OSP Wólka Rokicka. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogło być niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

W niedzielę 6 marca o godz. 18:07 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej z udziałem trzech samochodów osobowych pod wiaduktem kolejowym w miejscowości Wandzin, gm. Lubartów. W pojazdach podróżowało łącznie 9 osób, dwie z nich zostały zabrane na badania lekarskie do szpitala, a następnie zwolnione do domu. Działania straży pożarnej polegały na sprawdzeniu uczestników zdarzenia pod kątem doznanych obrażeń do czasu przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, wsparciu psychicznemu, a także standardowo – na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia i odłączeniu instalacji elektrycznej w dwóch pojazdach. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Lubartów oraz OSP z Wólki Rokickiej.

Baranówka_wypadek (1) Wandzin_1 Wandzin_2 (1)

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7004).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.