W dziale | - Polecamy -, Fakty

Koncert i teledysk na scenie LOK

Opublikowany 27.02.2020

Premiera  teledysku Joanny Pszczoły JoBee do utworu „Amber Tears” („Bursztynowe Łzy”) miała miejsce w niedzielę 23 lutego w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

Koncert poprzedziły warsztaty, podczas  których uczestnicy pod okiem Joanny ćwiczyli głos i przygotowywali się do niedzielnego koncertu.

Artystkę powitał  burmistrz Krzysztof Paśnik. W wywiadzie prowadzonym przez Angelikę Karasek, Joanna Pszczoła opowiedziała o sobie, swoich korzeniach i emocjach związanych z powstaniem teledysku. Podczas koncertu zaprezentowała utwory z najnowszej płyty  (Genesis, Syzyfowe prace, Kolorowy mózg), a wykonała je wraz z chórem powstałym podczas warsztatów. Na scenie towarzyszył jej gitarzysta Martin Polak.

Joanna Pszczoła tworzy pod pseudonimem artystycznym JoBee Project. Mieszka w Belgii, ale czuje się lubartowianką. Pochodzi z Niedźwiady. Piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, aktywistka na rzecz kobiet w kulturze, prezenterka radiowa w jednej osobie. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w szkole średniej. Śpiewu uczyła się m.in. w lubartowskim Młodzieżowym Domu Kultury. Artystka ma na swoim koncie  dwa albumy. JoBee jest założycielką, inicjatorką dwóch kolektywów kobiecych w Belgii: SupAfly Collective (2009) kobiety w hip hopie (w ramach projektu organizowane są serie koncertów i festiwali muzycznych) oraz Polish Workers Productions (zrzesza polskie artystki mieszkające w Belgii). Od 2009 roku jest bardzo zaangażowana w promocję kobiet w hip hopie i kulturze. Poniżej prezentujemy materiał z koncertu. Można go obejrzeć poniżej. To jak i inne wydarzenia  można obejrzeć na kanale bLOK Kulturalny w serwisie youtube. 

R. Ozonek

 

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6530).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.