W dziale | Fakty

Konkurs Poezji Anglojęzycznej

Opublikowany 15.03.2019

14 marca  w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie już po raz siódmy odbył się VII Międzyszkolny Konkursu Poezji Anglojęzycznej Everything is poetry…, którego organizatorem jest Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego działające przy II LO.

Konkurs skierowany był do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, oddziałów klas gimnazjalnych, a także uczniów szkół ponadpodstawowych. Komisja w składzie: p. Barbara Gałka, Paweł Pasikowski oraz p. Izabela Iwanicka, oceniała uczestników konkursu w kategoriach: przedszkoli, szkół podstawowych kl. 1-3, szkół podstawowych kl. 4-6, szkół podstawowych kl. 7-8 i oddziały gimnazjalne oraz szkół ponadpodstawowych.

Wyniki konkursu:

 

Przedszkola:

I miejsce – Kornelia Jabłońska (Przedszkole Miejskie nr 4 w Lubartowie)

II miejsce – Filip Łazorczyk (Przedszkole Miejskie nr 5 w Lubartowie)

III miejsce – Agata Oniśk (Przedszkole Miejskie nr 2 w Lubartowie)

Wyróżnienie: Zofia Ćwiklińska (Przedszkole Miejskie nr 2), Seweryn Iwan (Przedszkole Miejskie nr 4), Julia Drozdowska (Przedszkole Miejskie nr 4), Roksana Paśnik (Przedszkole Miejskie nr 5).

Szkoły podstawowe – kl. 1-3:

I miejsce – Mateusz Kloc (SP nr 1 im. ks. J. Twardowskiego w Lubartowie)

II miejsce – Natalia Cieszko (SP im. Orła Białegow Samoklęskach)

III miejsce – Hanna Martyniuk (SP nr 3 im. P. Firleja w Lubartowie)

Wyróżnienie: Franciszek Aftyka (SP nr 1 im. ks. J. Twardowskiego w Lubartowie), Igor Miciuła (SP im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim), Wiktoria Grzegorzyca (SP im. M. Konopnickiej w Woli Sernickiej), Maria Bożym (SP nr 3 im. P. Firleja w Lubartowie), Szymon Gliwka (SP nr 3 im. P. Firleja w Lubartowie), Mateusz Iskierka (SP nr 3 im. P. Firleja w Lubartowie).

Szkoły podstawowe – kl. 4-6

I miejsce – Wiktoria Pudlak (SP w im. Bohaterów Monte Cassino w Ostrówku)

II miejsce – Marcin Daszczyk (SP im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim)

III miejsca – Alicja Mierzwińska (SP im. M. Konopnickiej w Woli Sernickiej)

 

Wyróżnienie: Zuzanna Mazurek (SP im. Orła Białego w Samoklęskach), Oliwia Marciniak (SP im. Orła Białego w Samoklęskach), Milena Mierzwińska (SP im. M. Konopnickiej w Woli Sernickiej).

Szkoły podstawowe kl. 7-8 i oddziały gimnazjalne:

I miejsce – Małgorzata Wolińska (SP nr 3 im. P. Firleja w Lubartowie)

II miejsce – Amelia Wawryniuk (ZS im. ks. kard. S. Wyszyńskiego w Kamionce)

III miejsce – Klaudia Gomuła (ZSO w Michowie)

Wyróżnienie: Kacper Szafran (SP im. Jana Pawła II w Brzostówce), Martyna Sulej (Gimnazjum w Ostrówku).

Szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce – Gabriela Orłowska (II LO im. P. Firleja w Lubartowie)

II miejsce – Radosław Bronisz (II LO im. P. Firleja w Lubartowie)

III miejsce – Emilia Mitrus (II LO im. P. Firleja w Lubartowie)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz słodki upominek. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez II Liceum Ogólnokształcące im. P. Firleja w Lubartowie, które wręczyła p. Halina Zdunek – Dyrektor II LO.

II LO

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (5405).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.