W dziale | Fakty

Kronika strażacka 28.10-03.11.2008

Opublikowany 03.11.2008

Dyżurny Operacyjny Powiatu informuje: W okresie od dnia 28.10.2008 r. do dnia 03.11.2008 r. na terenie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie miało miejsce 11 zdarzeń, w tym 5 pożarów, 5 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.
Charakterystyczne zdarzenia:

W dniu 29.10.2008 r. o godz. 14:09 do Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP
w Lubartowie wpłynęła informacja, że w miejscowości Żurawiniec Wieś gm. Ostrówek miał miejsce wypadek lotniczy. W chwili przybycia zastępów straży pożarnej na miejscu zdarzenia był już personel pogotowia ratunkowego oraz policja. Uszkodzony śmigłowiec MI-2 znajdował się na polu z dala od zabudowań. Maszyna leżała na prawym boku. W zbiorniku śmigłowca znajdowało się około 600 l. paliwa co stwarzało duże zagrożenie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez wyznaczenie strefy bezpieczeństwa, odłączeniu akumulatora, oświetleniu terenu akcji oraz podaniu dwóch prądów piany celem zabezpieczenia obiektu. Pilot, który doznał obrażeń po udzieleniu pomocy medycznej został przekazany Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu i odtransportowany do szpitala w Lublinie. Miejsce zdarzenia przekazano  Lotniskowej Wojskowej Straży Pożarnej z Dęblina. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była awaria silników, która zmusiła pilotów do awaryjnego lądowania. W działaniach ratowniczych udział brało: 5 zastępów  z KP PSP Lubartów oraz 4 zastępy z OSP( Kock, Firlej, Pałecznica, Ostrówek ). 
 
W dniu 30.10.2008 r. Dyżurny Policji z Kocka poprosił KP PSP Lubartów o pomoc w wydobyciu ciała z zalanego rowu melioracyjnego w miejscowości Przypisówka gm. Firlej.
W chwili przybycia straży pożarnej denat znajdował się przy brzegu częściowo nad lustrem wody. Działania straży polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, wydobyciu ciała na powierzchnię oraz przeszukaniu rowu. Z ustaleń Policji wynikało, że wyłowiony denat to mieszkaniec Przypisówki.
W działaniach ratowniczych udział brał  jeden zastęp z KP PSP Lubartów  oraz zastęp OSP Firlej.

W dniu 30.10.2008 r. w miejscowości Stary Uścimów gm. Uścimów na skrzyżowaniu dróg miała miejsce kolizja, w której uczestniczyły dwa samochody osobowe Warburg i VW Golf III.
W chwili przybycia ratowników oba samochody znajdowały się na skrzyżowaniu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, uprzątnięciu jezdni oraz odholowaniu pojazdów na pobocze. Osób poszkodowanych nie było. Prawdopodobną przyczyną zderzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego Warburgiem. W działaniach ratowniczych udział brał  jeden zastęp z OSP Uścimów .

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7611).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.