W dziale | Fakty

Kronika strażacka – od 2 lutego do 3 marca

Opublikowany 04.03.2013

 Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od 2 lutego do 3 marca na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 11 zdarzeń, w tym 2 pożary, 5 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe.

 25 lutego. O godz. 23:17 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Stary Uścimów.
W chwili dojazdu pierwszych zastępów straży, pożarem objęta była cała konstrukcja dachu. Po ugaszeniu na rozbiórce nadpalonych elementów konstrukcji dachu grożących zawaleniem Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru były nieszczelne drzwiczki rewizyjne w przewodzie kominowym. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG w Lubartowie oraz cztery zastępy z OSP: Uścimów, Ostrów Lubelski, Głębokie, Drozdówka.

 26 lutego. O godz. 08:23 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał miejsce na drodze krajowej Nr 19 w miejscowości Firlej. W chwili przybycia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że kierujący ciągnikiem siodłowym potrącił rowerzystę. Miejsce zdarzenia było zabezpieczone przez policję, a po przeprowadzonych badaniach potrąconej osoby lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon. Działania straży pożarnej polegały na odłączeniu akumulatorów oraz zabezpieczeniu wycieku paliwa ze zbiornika pojazdu. W działaniach udział brały dwa zastępy: z JRG w Lubartów i OSP Firlej.


Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.