Kto zamówił pogodę na Kapucynalia?

Ci, którzy obudziwszy się w niedzielny poranek po Kapucynaliach spojrzeli za okno, z pewnością pomyśleli o jednym: Niebo sprzyjało wczoraj organizatorom i uczestnikom festynu i biegu.

Już od rana liczni wolontariusze przygotowywali zarówno ogród Br. Kapucynów jak i trasę biegu „Pokój i Dobro”. O godzinie 14:00 rozpoczął się Festyn Rodzinny i ogród zaczął zapełniać się rodzinami ciekawymi czekających ich atrakcji. A było ich niemało! Kucyki, konie, pieski do dogoterapii, paintball, grupa rekonstrukcji historycznej, dmuchane zamki, grill, lody, rowery plażowe. Można było także oddać krew i dołączyć do rejestru potencjalnych dawców szpiku kostnego. Atmosfera była niezwykle rodzinna i dokoła spotkać można było szeroko uśmiechnięte buzie – zarówno dzieci jak i dorosłych! Nie sposób nie wspomnieć także o biegu charytatywnym „Pokój i Dobro”, który ściągnął na start ponad 200 zawodników! Zwycięzcą biegu został Bartosz Ceberak, jednak każdy uczestnik, który dobiegł na metę został nagrodzony pięknym drewnianym medalem wykonanym przez uczniów RCEZ.

Podczas Festynu został też rozstrzygnięty konkurs literacko-fotograficzny, którego tematem przewodnim było hasło „Pokój i Dobro”. Prace były piękne i wzruszające, toteż serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a oto lista nagrodzonych prac:

KATEGORIA LITERATURA:

Wyróżnienia:

1. Katarzyna Hawrył Gimnazjum nr 1 w Lubartowie

2. Alicja Rębisz Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim

3. Jagoda Zarzycka Gimnazjum nr 1 w Lubartowie

4. Aleksandra Mazurek Gimnazjum nr 2 w Lubartowie

Nagrody:

1. Iwona Derecka Gimnazjum Ne 1 w Lubartowie

2. Sylwia Smyk Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim

3. Agata Trykacz II LO w Lubartowie

4. Klaudia Paruzel Gimnazjum nr 1 w Lubartowie

KATEGORIA FOTOGRAFICZNA:

Wyróżnienia:

1. Alicja Grudzień Gimnazjum nr 1 w Lubartowie za zdjęcie „Radość z codzienności” i niezwykłą jego przenikliwość

2. Aleksandra Misiarz Gimnazjum nr 1 w Lubartowie za zdjęcie „Uśmiech jest odzwierciedleniem dobroci serca” i wszechobecną w nim radość i kolor

Nagrody:

1. Karolina Żytkowska Gimnazjum w Niedźwiadzie za zdjęcie „Modlitwa światłem pokoju” i głębię ostrości

2. Emilia Skowronek z Gimnazjum nr 1 w Lubartowie na zdjęcie „Dogonić marzenia” i perspektywę

3. Natalia Trąbka z Gimnazjum nr 1 w Lubartowie za zdjęcie „Nierozerwalne” i uchwycenie w nim detalu

NAGRODA DLA NAJAKTYWNIEJSZEGO UCZESTNIKA:

1. Anna Florek, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Firleju

Tradycją Festynu Rodzinnego „Kapucynalia” jest także wręczenie statuetki Pax et Bonum, która jest szczególną nagrodą dla szczególnych osób wyróżniających się w szerzeniu pokoju i dobra wśród innych ludzi. Tegorocznym laureatem jubileuszowej nagrody został znany dobrze mieszkańcom Lubartowa br. Marcin Derdziuk, który obecnie mieszka i służy jako misjonarz w Belgii.

Na koniec zaś kilka słów o tym, czego wspólnie dokonaliśmy. Dzięki Państwa hojności dochód z imprezy to 6148,78 zł. Zostanie on w całości przekazany Stowarzyszeniu Niech się serce obudzi, które ma pod swoją opieką Dawida i zatroszczy się o leki dla niego. Najserdeczniej dziękujemy za każdą złotówkę przekazaną na ten właśnie cel!

Pragniemy także podziękować wszystkim darczyńcom, dzięki którym impreza mogła się odbyć. Są to: Urząd Miasta Lubartowa, Starostwo Powiatowe Lubartów, Bank Spółdzielczy w Lubartowie, Firma DEKAL oraz SOLBET LUBARTÓW. Podziękowania kierujemy także do instytucji i osób, które uświetniły Festyn swoim wkładem i obecnością. A są to: Stowarzyszenie NIECH SIĘ SERCE OBUDZI, grupa rowerowa SPONTAN-TRIP, ART – CHATA, ART – FIT, Gimnazjum nr 1 im. KEN, Szkoła Podstawowa nr 3, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej, stajnia STANKA, firma INTERGRAF, drukarnia POSTERS, grupa rekonstrukcyjna GRH 8 PPLEG, sklep MRÓWKA, wolontariat przy Hospicjum św. Anny, pan Jacek Bednarski, młodzież oazowa oraz liczni wolontariusze, którzy żywo włączyli się w przygotowania.

Festyn udał się naprawdę świetnie i mamy nadzieję, że kolejne edycje przyciągną kolejne rzesze sympatyków franciszkańskiego ducha, młodzieńczej żywiołowości oraz akcji charytatywnych.
Do zobaczenia za rok!

ALWERNIA, foto: A.Jędryszka

Więcej zdjęć na naszym profilu Facebookowym: https://www.facebook.com/TygodnikLubartowiak

bieh16 bieg1 bieg2 bieg3 bieg4 bieg5 bieg6 bieg7 bieg8 bieg9 bieg10 bieg11 bieg12 bieg13 bieg14 bieh15Kapucynalia8 Kapucynalia7 Kapucynalia6 Kapucynalia5 Kapucynalia4 Kapucynalia3 Kapucynalia2 Kapucynalia1 Kapucynalia9