W dziale | Fakty, Sport

Lewart szlifuje formę

Opublikowany 29.07.2013

Piłkarze Lewartu Lubartów przygotowują się do nowego sezonu. Pierwszy ligowy mecz lubartowianie rozegrają na wyjeździe w weekend 10 lub 11 sierpnia, a przeciwnikiem będzie MKS Ryki. Dotychczas, oprócz solidnej porcji treningów, podopieczni Grzegorza Białka rozegrali trzy spotkania kontrolne.

Borys KaczmarskiJak już informowaliśmy, w nadchodzącym sezonie lubartowska jedenastka w znacznej mierze opierała się będzie na młodzieży i wychowankach klubu. Szkoleniowiec Lewartu kompletuje kadrę, sprawdzając w kolejnych sparingach nowych zawodników. Grzegorz Białek bardzo liczy na Tomasza Miturę. Ten doświadczony zawodnik powrócił do drużyny po rocznej przerwie i będzie liderem ekipy. Będzie też najstarszym piłkarzem, o ile karierę zakończy Borys Kaczmarski. Ten 39-letek po poprzednim sezonie zapowiedział zakończenie kariery, ale ostatnio pojawiły się głosy, że jest szansa na grę Borysa dla Lewartu w rundzie jesiennej.

O tym, czy „Boria” będzie jeszcze występował oraz kto z testowanych piłkarzy dostanie angaż w Lubartowie, przekonamy się w najbliższych dniach. Co prawda nowych zawodników można pozyskiwać do końca sierpnia, ale jak już wspominaliśmy lubelska IV liga rusza w drugi weekend sierpnia. Trener i działacze Lewartu chcieliby zamknąć kadrę zespołu przed pierwszym ligowym spotkaniem.

Dokumentacja dotychczasowych meczów kontrolnych piłkarzy Lewartu:

Orion Niedrzwica Duża – Lewart Lubartów 0:0.

Dawid NiewęgłowskiSkład Lewartu: Parzyszek – Bobikowski, Mitura, Jakub Niewęgłowski, Jezior, Pikul, Kuzioła, Zagajski, Dawid Niewęgłowski, Kosmala, Polichańczuk, a także Sierant, zawodnik testowany.

Polesie Kock – Lewart Lubartów 2:0.

Skład Lewartu: zawodnik testowany – Bobikowski, Woźniak, Jakub Niewęgłowski, Bijan, Kosmala, Kuzioła, Wiącek, Nogal, Dawid Niewęgłowski, Sierant, a także Kuźma, Kamiński, Krzyżanowski, dwóch zawodników testowanych.

Lewart Lubartów – MKS Ryki 5:0; gole dla Lewartu zdobyli: Dawid Niewęgłowski – 2, Damian Kuzioła, Erwin Nogal i Wojciech Bijan – po 1.

Skład Lewartu: zawodnik testowany – Kamiński, Woźniak, Jakub Niewęgłowski, Bijan, Kosmala, Kuzioła, Wiącek, Nogal, Dawid Niewęgłowski, Sierant, a także Bobikowski, Kłysiak, trzech zawodników testowanych.

Znany jest już terminarz rozgrywek lubelskiej czwartej ligi w rundzie jesiennej sezonu 2013/2014. Lubartowianie rozpoczną zmagania od dwóch spotkań wyjazdowych. Na inaugurację, w weekend 10 lub 11 sierpnia spotkają się z MKS Ryki. We czwartek 15 sierpnia pojadą do Rejowca Fabrycznego na mecz z miejscową Spartą. Przed własną publicznością pierwszy raz zaprezentują się podopieczni Grzegorza Białka w niedzielę 18 sierpnia. W ramach trzeciej kolejki odbędzie się wtedy mecz Lewart Lubartów – Roztocze Szczebrzeszyn.

Tomasz MituraW następnym numerze „Lubartowiaka”, który ukaże się 14 sierpnia zamieścimy Skarb Kibica drużyny Lewartu Lubartów na rundę jesienną sezonu 2013/2014.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.