W dziale | Fakty

List Minister Edukacji Narodowej do ucznia II LO

Opublikowany 13.11.2017

To wyjątkowa sytuacja, kiedy Minister Edukacji Narodowej wysyła list skierowany bezpośrednio do konkretnego ucznia szkoły średniej. Przemysław Podleśny z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie z pewnością na ten wyjątkowy gest zasłużył.

Minister Anna Zalewska pisząc list gratulacyjny, wyraziła swój podziw i szacunek w stosunku do osiągnięć Przemka Podleśnego. Największym sukcesem ucznia było zdobycie złotego medalu w zawodach indywidualnych i srebrnego w zawodach drużynowych na Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistycznej w Dublinie.

Dzięki udziałowi w olimpiadzie międzynarodowej Przemek mógł nawiązać kontakty z wyjątkowymi ludźmi z całego świata, m.in. uczestniczył w spotkaniach z drużyną brazylijską czy opiekunem zawodników z wyspy Man. Brał udział w licznych działaniach towarzyszących olimpiadzie, m.in. w warsztatach i wykładach, zwiedzał Dublin, Liverpool, Belfast, piękne tereny Irlandii i wyspy Man.

Przemek to uczeń wyjątkowo wytrwały i sumienny w swoich działaniach, prawdziwy rekordzista. W tym roku przygotowuje się do udziału w siedmiu olimpiadach przedmiotowych: matematycznej, fizycznej, chemicznej, informatycznej, j. angielskiego, j. łacińskiego oraz lingwistyki matematycznej.

Przemku, za Minister Anną Zalewską życzymy powodzenia w realizacji wszystkich planów i dalszych sukcesów w kraju i na polu międzynarodowym. Wierzymy w Twoje kolejne spektakularne osiągnięcia!

AO

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (5099).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.