Lubartów biega

Lubartowscy biegacze mają za sobą kolejne starty w różnego rodzaju imprezach. Zebraliśmy dane na temat udziału mieszkańców Lubartowa w biegach, które odbyły się w ostatnim czasie.

City Trail

W sobotę 19 października w Lublinie odbył się pierwszy bieg z serii City Trail Lublin. W jesiennej scenerii rywalizowało 291 osób, w tym liczna grupa lubartowian. Miejsca naszych biegaczy: 93. Tomasz Machnikowski, 111. Grzegorz Machnikowski, 127. Bartosz Szczypiński, 150. Łukasz Goździcki, 177. Mariusz Przybysz, 219. Urszula Symbor (55 wśród kobiet), 227. Iwona Szczypińska (61 wśród kobiet), 230. Ireneusz Machnikowski, 249. Monika Różniewska (75 wśród kobiet), 269. Małgorzata Machnikowska (89 wśród kobiet).

Drugi bieg tej serii miał miejsce w Lublinie 10 listopada. Na starcie stanęła grupa 350 biegaczy, w tym nasi przedstawiciele. Najlepiej spisał się Sylwester Cybula, który ukończył rywalizację na 27 miejscu, zajmując także trzecie miejsce w kategorii M16. Miejsca pozostałych lubartowian: 153. Adam Zbiciak, 160. Agnieszka Misztal (18 wśród kobiet, 4 miejsce w kategorii K40), 211. Mariusz Przybysz, 293. Monika Różniewska (70 wśród kobiet).

Wioletta Dessauer wygrała Lament Świętokrzyski

W niedzielę 10 listopada odbył się bieg górski Lament Świętokrzyski. Start i meta umiejscowione były w Świętej Katarzynie koło Kielc. Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy – 80 i 34 km. Na krótszej trasie w grupie 170 osób bardzo dobrze spisali się lubartowianie – Wioletta Dessauer i Grzegorz Pożak. Wśród kobiet zwyciężyła Dessauer, która trasę pokonała w 3 godziny, 18 minut i 5 sekund. Najlepszy mężczyzna na pokonanie trasy potrzebował 3 godziny i 11 sekund. Jako czwarty linię mety minął Pożak z czasem 3 godziny, 6 minut i 41 sekund. Dłuższą trasę pokonały 72 osoby, w tym Jacek Krok z Lubartowa. Na mecie zameldował się na 48 miejscu, razem z Radosławem Malesą z Leszkowic.

Lubartowski Bieg Niepodległości

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w Lubartowie odbył się Lubartowski Bieg Niepodległości. Mimo deszczowej pogody na trasę ruszyło ponad 170 osób. Wśród nich byli biegacze ubrani w barwy narodowe oraz pokonujący kolejne kilometry z flagami narodowymi. Rywalizacja odbyła się na dwóch dystansach – 5 i 10 kilometrów. Krótszą trasę pokonali także zawodnicy nordic walking.

Wyniki konkurencji:

5 kilometrów: kobiety – 1. Iwona Kuzioła (Lublin), 2. Wiktoria Zagólska (Firlej), 3. Anna Tchorek (Lublin), 4. Kinga Zbiciak (Lubartów), 5. Joanna Korzeniowska (Lublin), 6. Sylwia Borowiec (Świdnik); mężczyźni – 1. Tomasz Skóra (Skórzec), 2. Wojciech Kochaj (Lublin), 3. Piotr Barwiński (Annobór), 4. Łukasz Semeniuk (Biała Podlaska), 5. Mirosław Ulma (Lubartów), 6. Karol Kaliszewski (Lublin); najlepsi mieszkańcy Lubartowa : kobiety – 1. Kinga Zbiciak, 2. Oliwia Zielińska, 3. Magdalena Zbiciak, 4. Katarzyna Rybka, 5. Beata Meksuła, 6. Katarzyna Budzyńska-Ulma; mężczyźni – 1. Mirosław Ulma, 2. Marcin Socha, 3. Bartosz Zieliński, 4. Jarosław Woźniak, 5. Sebastian Grabowski, 6. Adam Zbiciak.

10 kilometrów: kobiety – 1. Karolina Czarnecka, 2. Katarzyna Głuszak (obie Lublin), 3. Ewa Pastuszak (Łęczna), 4. Sylwia Patrzylas-Jańczak (Kamionka), 5. Agata Kołodyńska (Zielonki), 6. Marta Sobianek (Parczew); mężczyźni – 1. Piotr Maciejewski (Lublin), 2. Przemysław Szymula (Syry), 3. Marcin Wronowski (Lubartów), 4. Łukasz Dynowski (Lublin), 5. Tomasz Szczygieł (Przypisówka), 6. Michał Głowacz (Lublin); najlepsi mieszkańcy Lubartowa: kobiety – 1. Monika Danił, 2. Aleksandra Polska, 3. Sylwia Kubik, 4. Dorota Michalik, 5. Elwira Łuszczyńska, 6. Marta Pietruszka; mężczyźni – 1. Marcin Wronowski, 2. Jakub Podleśny, 3. Wojciech Machaj, 4. Paweł Szczygieł, 5. Jakub Kuta, 6. Józef Kaniewski.

Nordic walking: kobiety – 1. Martyna Stawinoga, 2. Agnieszka Karpińska, 3. Iwona Woźniak (wszystkie Lubartów); mężczyźni – 1. Sylwester Męczyński, 2. Mikołaj Męczyński (obaj Misie), 3. Zbigniew Gdula (Wola Niemiecka).

Bieg Niepodległości RunPoland 2019

W poniedziałek 11 listopada w Poznaniu odbył się Bieg Niepodległości RunPoland 2019. Była to masowa impreza biegowa. Dystans 10 kilometrów pokonało 11.635 osób, w tym kilkoro lubartowian. Dodatkowo były to 8. Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w biegu na 10 kilometrów. Znakomicie w tej rywalizacji spisała się lubartowianka Magdalena Wójcicka. Reprezentując klub SKB Kraśnik linię mety minęła na 158 miejscu, zajmując 7 miejsce w rywalizacji kobiet. Miejsca naszych biegaczy: 85. Andrzej Orłowski, 2042. Tomasz Machnikowski, 2805. Kamil Machnikowski, 2837. Paweł Majcher, 3109. Katarzyn Iwaniuk-Mroczek (307 wśród kobiet), 4049. Bartosz Szczypiński, 8360. Ireneusz Machnikowski.

Druga Dycha do Maratonu

Cztery dychy do maratonu, to cykl mający przygotować zawodników do 8. Maratonu Lubelskiego, który odbędzie się 10 maja 2020 roku. W niedzielę 17 listopada odbyła się Druga Dycha do Maratonu. Trasę długości 10 kilometrów pokonało 857 osób. W tej grupie byli liczni przedstawiciele Lubartowa. Najlepiej spisali się Magdalena Wójcicka i Andrzej Orłowski. Magdalena zajęła trzecie miejsce wśród kobiet i pierwsze miejsce w kategorii K20, a na mecie była 42 osobą. Andrzej w grupie mężczyzn zajął 18 miejsce i 5 w kategorii M20. Pozostali lubartowianie, którzy ukończyli bieg: 56. Sylwester Cybula (4 miejsce w kategorii M16), 106. Radosław Jankowski, 150. Artur Kozyra, 335. Józef Kaniewski, 337. Tomasz Machnikowski, 340. Grzegorz Machnikowski, 421. Jarosław Dobrzyński, 427. Bartosz Szczypiński, 728. Krzysztof Szewczyk, 734. Ireneusz Machnikowski.