Lubartów biega

Lubartowscy biegacze mają za sobą kolejne starty w różnego rodzaju imprezach. Zebraliśmy dane na temat udziału mieszkańców Lubartowa w biegach, które odbyły się w ostatnim czasie.

Ultra Roztocze

2 i 3 października odbyła się impreza „Ultra Roztocze 2021”. Uczestnicy mieli do wyboru kilka tras różnej długości położonych w Zwierzyńcu i okolicznych miejscowościach Roztocza. W zawodach tych zaprezentowała się liczna grupa mieszkańców Lubartowa. Na wyróżnienie zasługuje postawa Wioletty Dessauer, Grzegorza Pożaka i Martyny Dejneckiej w biegu na 30 kilometrów. Wioletta zwyciężyła wśród kobiet, Grzegorz zajął drugie miejsce w rywalizacji mężczyzn, a Martyna jako trzecia kobieta minęła linię mety. Marek Litwinek był w grupie osób, które pokonały dystans 120 kilometrów.

Oto wyniki lubartowian podczas „Ultra Roztocza 2021”:

10 km (85 osób) – 53. Małgorzata Machnikowska (22 wśród kobiet)

10 km Nordic Walking (37 osób) – 14. Iwona Szczypińska (11 wśród kobiet)

30 km (269 osób) – 2. Grzegorz Pożak, 4. Wioletta Dessauer (1 wśród kobiet), 16. Martyna Dejnecka (3 wśród kobiet), 47. Tomasz Machnikowski, 48. Bartosz Szczypiński.

120 km (104 osoby) – 68. Marek Litwinek

120 km rowery MTB (79 osób) – 46. Janusz Mysiak.

7. Cracovia Półmaraton Królewski

W niedzielę 17 października odbył się 7. Cracovia Półmaraton Królewski. Dystans nieco ponad 21 kilometrów pokonało 4168 osób. W Krakowie wystąpiła czwórka przedstawicieli Lubartowa. Najszybciej z nich trasę pokonał Mirosław Ulma, czas 1:31:44, 402. miejsce ma mecie. Wyniki pozostałych lubartowian: 715. Bartosz Szczypiński 1:37:22, 1493. Tomasz Machnikowski 1:46:14, 3178. Dorota Świderek 2:05:58.

Łemkowyna Ultra Trail

Łemkowyna Ultra Trail to górska impreza biegowa, która w dniach 22-24 października odbyła się w Beskidzie Niskim. Uczestnicy mogli wybrać kilka tras, a najdłuższa liczyła aż 150 kilometrów i wytyczona była z Krynicy-Zdrój do Komańczy. Właśnie z takim wyzwaniem zmierzyło się dwóch lubartowian – Jacek Krok i Artur Łukaszek. Znaleźli się oni w grupie 181 osób, które minęły linię mety. O ekstremalnym wymiarze trasy niech świadczy fakt, że aż 50 osób nie ukończyło biegu. Jacek Krok zajął w tym biegu 124 miejsce, a pokonanie trasy zajęło mu 29 godzin i 46 minut. Artur Łukaszek minął linię mety po 32 godzinach i 48 minutach na 161 miejscu.

Trasę długości 48 kilometrów (Iwonicz-Zdrój – Komańcza) pokonało 279 osób. W grupie tej był mieszkaniec Lubartowa Wojciech Machaj. Ukończył rywalizację na 89 miejscu z czasem 5 godzin i 37 minut.

5. Półmaraton Lubelski

W niedzielę 24 października odbył się 5. Półmaraton Lubelski. Trasę długości nieco ponad 21 kilometrów pokonało 415 osób. W tej grupie byli liczni przedstawiciele Lubartowa. Najlepiej spisali się Andrzej Orłowski (drugi wśród mężczyzn) oraz Wioletta Dessauer (czwarta w gronie kobiet).

Wyniki lubartowian, którzy ukończyli bieg: 2. Andrzej Orłowski 1:12:39 (2 w kategorii M30), 31. Grzegorz Pożak 1:27:31, 41. Wioletta Dessauer 1:29:22 (4 wśród kobiet, 1 w kategorii K40), 73. Radosław Jankowski 1:33:25, 87. Jerzy Florek 1:34:35, 215. Marcin Kozak 1:52:07, 261. Monika Danił 1:53:12 (35 wśród kobiet), 277. Józef Kaniewski 1:54:58, 292. Jarosław Dobrzyński 1:56:41, 301. Piotr Opolski 1:57:04, 311. Oskar Woliński 1:58:09, 379. Arkadiusz Prach 2:10:06.