W dziale | Fakty

„Lubartowiacy” nagrodzeni na międzynarodowym festiwalu

Opublikowany 13.07.2015

Kapela Ludowa „Lubartowiacy” 12 lipca wzięła udział w II Międzynarodowym Festiwalu Ludowym „Łączy nas kultura” w Łopienniku. Nasi muzycy z Lubartowskiego Ośrodka Kultury zajęli trzecie miejsce spośród 31 wykonawców, w kategorii „Zespoły śpiewacze i zespoły ludowe”. W kategorii „Soliści” Mariola Sowa otrzymała wyróżnienie za piosenkę „Przeszło lato, przeszło”.

kapela lopiennik2015

 

Kapela zaprezentowała dwa utwory: Pośrodku pola i Z tamtej strony młyna. Zdobyła kolejne w swojej karierze, cenne trofeum, grając w składzie: Tadeusz Poździk (trąbka), Bogdan Woźniak (akordeon – 120-basowy marki Hohner, który ma już 85 lat, a przez p. Bogdana użytkowany jest od lat pięćdziesięciu), Piotr Stępień (skrzypce), Eugeniusz Wójcik (bębenek), Piotr Stasiak (kontrabas); soliści: Mariola Sowa z pięcioletnią córką Milenką, Natalia Wasak, Jerzy Tracz, Witold Mikołajewski, Krzysztof Pawelec.

Celem festiwalu było propagowanie tradycji folkloru, konfrontacja dorobku artystycznego oraz integracja kapel ludowych. Wzięły w nim udział zespoły m.in. z Dorohuska, z Lubomla, Radechiwa i z Huszczy na Ukrainie, Siennicy Różanej, Krasnegostawu, Krasnobrodu, Dąbrowicy, Rejowca, Zgłobnia k. Rzeszowa, Żółkiewki, Mircza.

W najbliższym czasie, 25 lipca, Kapela wybiera się na I Roztoczański Festiwal Kapel Ludowych w Zwierzyńcu.

(J.A.)

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6449).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.