Lubartowianie zajęli I miejsce i wygrali 2000 zł

Opublikowany 30.09.2014

Sukcesem zakończył się udział lubartowian w grze miejskiej zorganizowanej w Lublinie. Drużyna z II LO,  w składzie: Mateusz Adamczyk, Anna Humeniuk, Katarzyna Łazuga, Mateusz Mizio, Aleksandra Serwin, zajęła w klasyfikacji końcowej I MIEJSCE! Wygrała 2000 zł oraz liczne nagrody rzeczowe. Wyróżnienie (IV miejsce) otrzymali również reprezentanci II LO: Bartłomiej Bandura, Kacper Ligęza, Przemysław Wierzchoń i Cezary Wróblewski.

Lubartowianie wzięli udział w grze miejskiej „Magiczne słowa” zorganizowanej w Lublinie 20 września z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Do rywalizacji stanęli członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego „EUROSTOP” oraz SKKT „AZYMUT”, organizacji działających w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie. W ten sposób zainaugurowali działalność w nowym roku szkolnym.

„Królewskie słowa” to strategiczna gra językowa łącząca zabawę i rywalizację z nauką języków obcych. Zespoły wcieliły się w rolę średniowiecznych rodów rywalizujących o prawo zasiadania na tronie Verbantii – językowej krainy złożonej z sześciu zwaśnionych ze sobą królestw, z których każde porozumiewa się w innym języku. Drużyny wzięły udział w zadaniach i łamigłówkach językowych, dzięki którym lepiej poznały słownictwo związane z historią i życiem codziennym w języku angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, niemieckim, rumuńskim, białoruskim i ukraińskim.
azymut 2tys

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6754).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.