LUBARTOWIANIE ZDOBYLI GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

W sobotę 24 października odbył się II Górski Maraton Świętokrzyski. Dystans nieco ponad 42 kilometrów pokonało 169 osób. Na trasie Nowa Słupia – Huta Szklana – Święty Krzyż – Kokonin – Łysica – Święta Katarzyna przewyższenia wynosiły 1500 metrów. Bieg wyznaczono przez oznaczone szlaki i ścieżki edukacyjne Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Na tej trudnej i wymagającej trasie znakomicie spisali się lubartowscy biegacze.

Zwycięzca pokonał trasę w czasie 3:45:47. Z zawodników z Lubartowa najszybciej pobiegł Grzegorz Pożak, który minął linię mety na 16 miejscu z czasem 4:27:21 (równocześnie był czwarty w kategorii M3). Wioletta Dessauer ukończyła rywalizację na 20 miejscu z czasem 4:37:27, zajmując trzecie miejsce wśród kobiet. Martyna Dejnecka zajęła 41 miejsce, czas na mecie 4:55:57 (piąte miejsce wśród kobiet oraz druga lokata w kategorii K2).