W dziale | Fakty, Sport

Lubartowscy biegacze rozpoczęli drugą część sezonu

Opublikowany 24.08.2017

Bartosz Ceberak w Krasnymstawie przegrał tylko z Kenijczykami

Lubartowscy biegacze mają za sobą kolejne starty w różnego rodzaju imprezach. Z początkiem sierpnia rozpoczęła się druga część sezonu. Zebraliśmy dane na temat udziału mieszkańców Lubartowa w biegach, które odbyły się w ostatnim czasie.

Bieg Szlak Trafi

W sobotę 5 sierpnia w Kazimierzu Dolnym i okolicach odbyła się impreza biegowa Szlak Trafi. Organizatorzy przygotowali trzy trasy – o długości 7, 21 i 57 km. Trasa na dystansie 57 km wyznaczona była w głównej mierze na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Wiodła przez drogi utwardzone, leśne ścieżki i dna wąwozów. Bieg miał charakter górsko-przełajowy. Start zlokalizowany był w Kazimierzu Dolnym, a meta w pobliżu Karczmy Parchatka. Trasa prowadziła kolejno przez miejscowości: Kazimierz Dolny, Skowieszynek, Witoszyn, Rąblów, Wierzchoniów, Skowieszynek, Kazimierz Dolny, Bochotnicę, Zbędowice i Parchatkę. Z grupy lubartowskich biegaczy najlepiej spisał się Bartosz Ceberak, który na najdłuższym dystansie zajął drugie miejsce.

W biegu na 7 km rywalizowało 76 kobiet i 83 mężczyzn. Wśród kobiet Iwona Łukaszek zajęła 17, a Dominika Badzio 59 miejsce. W gronie mężczyzn Paweł Majcher minął metę na 12 miejscu.

W biegu na 21 km rywalizowały 74 kobiety i 185 mężczyzn. W grupie kobiet Agnieszka Szczepaniak zajęła 15, a Agnieszka Kudło 34 miejsce. Wśród mężczyzn Jarosław Jeż był 33, Sebastian Grabowski 89, Marek Litwinek 116, Tomasz Cybulski 140, a Paweł Talma 152.

W biegu na 57 km rywalizowały 22 kobiety i 113 mężczyzn. W grupie kobiet Barbara Dudek zajęła 18, a Monika Danił 21 miejsce. Wśród mężczyzn Bartosz Ceberak był 2, Artur Łukaszek 50, Piotr Opolski 105, a Arkadiusz Prach 110.

XXVII Bieg Jezior

W niedzielę 6 sierpnia w Uścimowie odbył się XXVII Bieg Jezior. Star miał miejsce przy Ośrodku Wypoczynkowym „Łukcze”, a meta nad Jeziorem Krasne. Na starcie stanęło 237 osób. Wśród mężczyzn zwyciężył Andrzej Skarżyński (Katowice), wyprzedzając Artura Kerna (Perfect Runner Lublin) i Mateusza Chylińskiego (Wawel Kraków). W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Joanna Wasilewska (Biłgoraj), a na podium stanęły także druga Karolina Korzeniowska (Konopnica) i Aneta Skoczylas (Wólka Łańcuchowska). W biegach młodzieżowych z bardzo dobrej strony zaprezentowali się biegacze Młodzieżowego Klubu Lekkoatletycznego „Nefryt” Lubartów. W kategorii 10-15 lat zawodniczki Nefrytu zajęły całe podium. Zwyciężyła Wiktoria Zagólska, przed Oliwią Zielińską i Weroniką Pszczołą. Bartosz Zieliński wśród młodzików zajął czwarte miejsce. Również czwarty był Piotr Barwiński w biegu juniorów.

VI Półmaraton Chmielakowy

W sobotę 19 sierpnia w Krasnymstawie odbył się VI Półmaraton Chmielakowy. Trasę długości 21 kilometrów pokonało 519 osób, w tym liczna grupa lubartowian. Najlepiej spisał się Bartosz Ceberak, który finiszował na czwartym miejscu. Przegrał jedynie z trójką zawodników z Kenii, wyprzedzając wszystkich Polaków oraz biegaczy z Ukrainy i Białorusi. Oto miejsca, jakie lubartowianie zajęli na mecie: 2. Bartosz Ceberak (pierwsze miejsce w kategorii policjantów), 34. Grzegorz Pożak, 41. Andrzej Pożak, 85. Wojciech Machaj, 95. Wioletta Dessauer ( pierwsze miejsce w kategorii nauczycielek, drugie miejsce w kategorii K40), 110. Radosław Jankowski, 142. Piotr Muzyka, 198. Marcin Kozak, 204. Stanisław Gadzała, 212. Wiktoria Szczęśniak, 325. Marcin Socha, 353. Ireneusz Góźdź, 414. Michał Kuzioła.

ig, fot. Piotr Oleszak


 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6906).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.