W dziale | Fakty, Sport

Lubartowscy biegacze rozpoczęli drugą część sezonu

Opublikowany 24.08.2017

Bartosz Ceberak w Krasnymstawie przegrał tylko z Kenijczykami

Lubartowscy biegacze mają za sobą kolejne starty w różnego rodzaju imprezach. Z początkiem sierpnia rozpoczęła się druga część sezonu. Zebraliśmy dane na temat udziału mieszkańców Lubartowa w biegach, które odbyły się w ostatnim czasie.

Bieg Szlak Trafi

W sobotę 5 sierpnia w Kazimierzu Dolnym i okolicach odbyła się impreza biegowa Szlak Trafi. Organizatorzy przygotowali trzy trasy – o długości 7, 21 i 57 km. Trasa na dystansie 57 km wyznaczona była w głównej mierze na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Wiodła przez drogi utwardzone, leśne ścieżki i dna wąwozów. Bieg miał charakter górsko-przełajowy. Start zlokalizowany był w Kazimierzu Dolnym, a meta w pobliżu Karczmy Parchatka. Trasa prowadziła kolejno przez miejscowości: Kazimierz Dolny, Skowieszynek, Witoszyn, Rąblów, Wierzchoniów, Skowieszynek, Kazimierz Dolny, Bochotnicę, Zbędowice i Parchatkę. Z grupy lubartowskich biegaczy najlepiej spisał się Bartosz Ceberak, który na najdłuższym dystansie zajął drugie miejsce.

W biegu na 7 km rywalizowało 76 kobiet i 83 mężczyzn. Wśród kobiet Iwona Łukaszek zajęła 17, a Dominika Badzio 59 miejsce. W gronie mężczyzn Paweł Majcher minął metę na 12 miejscu.

W biegu na 21 km rywalizowały 74 kobiety i 185 mężczyzn. W grupie kobiet Agnieszka Szczepaniak zajęła 15, a Agnieszka Kudło 34 miejsce. Wśród mężczyzn Jarosław Jeż był 33, Sebastian Grabowski 89, Marek Litwinek 116, Tomasz Cybulski 140, a Paweł Talma 152.

W biegu na 57 km rywalizowały 22 kobiety i 113 mężczyzn. W grupie kobiet Barbara Dudek zajęła 18, a Monika Danił 21 miejsce. Wśród mężczyzn Bartosz Ceberak był 2, Artur Łukaszek 50, Piotr Opolski 105, a Arkadiusz Prach 110.

XXVII Bieg Jezior

W niedzielę 6 sierpnia w Uścimowie odbył się XXVII Bieg Jezior. Star miał miejsce przy Ośrodku Wypoczynkowym „Łukcze”, a meta nad Jeziorem Krasne. Na starcie stanęło 237 osób. Wśród mężczyzn zwyciężył Andrzej Skarżyński (Katowice), wyprzedzając Artura Kerna (Perfect Runner Lublin) i Mateusza Chylińskiego (Wawel Kraków). W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Joanna Wasilewska (Biłgoraj), a na podium stanęły także druga Karolina Korzeniowska (Konopnica) i Aneta Skoczylas (Wólka Łańcuchowska). W biegach młodzieżowych z bardzo dobrej strony zaprezentowali się biegacze Młodzieżowego Klubu Lekkoatletycznego „Nefryt” Lubartów. W kategorii 10-15 lat zawodniczki Nefrytu zajęły całe podium. Zwyciężyła Wiktoria Zagólska, przed Oliwią Zielińską i Weroniką Pszczołą. Bartosz Zieliński wśród młodzików zajął czwarte miejsce. Również czwarty był Piotr Barwiński w biegu juniorów.

VI Półmaraton Chmielakowy

W sobotę 19 sierpnia w Krasnymstawie odbył się VI Półmaraton Chmielakowy. Trasę długości 21 kilometrów pokonało 519 osób, w tym liczna grupa lubartowian. Najlepiej spisał się Bartosz Ceberak, który finiszował na czwartym miejscu. Przegrał jedynie z trójką zawodników z Kenii, wyprzedzając wszystkich Polaków oraz biegaczy z Ukrainy i Białorusi. Oto miejsca, jakie lubartowianie zajęli na mecie: 2. Bartosz Ceberak (pierwsze miejsce w kategorii policjantów), 34. Grzegorz Pożak, 41. Andrzej Pożak, 85. Wojciech Machaj, 95. Wioletta Dessauer ( pierwsze miejsce w kategorii nauczycielek, drugie miejsce w kategorii K40), 110. Radosław Jankowski, 142. Piotr Muzyka, 198. Marcin Kozak, 204. Stanisław Gadzała, 212. Wiktoria Szczęśniak, 325. Marcin Socha, 353. Ireneusz Góźdź, 414. Michał Kuzioła.