Lubartowski Festiwal Smaku

Opublikowany 22.10.2014

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jesienna niedziela 26 października zapowiada się wyjątkowo smakowicie. Tego dnia będziemy mogli w ogromnej obfitości zaspokoić wszystkie nasze zmysły. Znajdzie się coś do popatrzenia, posmakowania i posłuchania.
Po raz pierwszy w naszym mieście będzie miał miejsce Lubartowski Festiwal Smaku. Zagoszczą u nas producenci regionalnych wyrobów z całej Lubelszczyzny. Będzie można zobaczyć jak się przygotowuje, posmakować i kupić smaczne wędliny, pieczywo, ciasta, pierogi, sery i wyborne nalewki. Niewątpliwą atrakcją będą pokazy w przygotowywaniu słodkości prowadzone przez V-ce Mistrz Świata w piekarnictwie pana Wiesława Kucia. Całość wydarzeń okrasi feeria barw i energetycznych dźwięków prezentowanych przez regionalne zespoły folklorystyczne. Jednym z punktów zwrotnych Festiwalu będzie niezwykła formuła występu Orkiestry OSP w Lubartowie. Kto odwiedzi w tym czasie gościnny plac przed lubartowskim Ratuszem na pewno pozostanie pod wrażeniem atmosfery Festiwalu.
Niedzielny wieczór to niepodzielne królestwo koncertowych dźwięków. Znajdziemy tu ogromną rozpiętość stylów. Od dynamicznej odmiany blusa, po fantastyczną zabawę proponowaną przez formację NEWS. Całości dopełni koncert zespołu MASTERS z ich przebojem „Żono moja”.
Przy tej okazji organizatorzy nie zapominają o szczytnym celu, jakim jest pomoc Julce Piskorskiej. Czasu mamy coraz mniej. Wierzymy, że każdy niezależnie od światopoglądu i przekonań, zechce pokazać, że Lubartów w tej kwestii potrafi być solidarny. Wszyscy wykonawcy koncertów zagrają ze specjalną dedykacją dla Julki.
W ramach Lubartowskiego Festiwalu Smaku organizatorzy zapewniają:
kiermasz kulinarny
pokaz V-ce Mistrza Świata w Piekarnictwie Wiesława Kucia
występ zespołu ludowego „Siedliszczanki” z Fajsławic
występ kapeli ludowej „To i owo” z Kamionki
niezwykły koncert Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie
występ zespołu „KAKOFONIA BLUES“
sceniczny show grupy „NEWS”
koncert zespołu „MASTERS”
W trakcie trwania festiwalu kandydaci do Rady Miasta i Powiatu oraz kandydat na Burmistrza Miasta Lubartów z KWW Wspólnota Lubartowska będą prezentować swoje programy, wysłuchiwać wszelkich sugestii i częstować mieszkańców tortem wykonanym przez Wiesława Kucia.
Zapraszamy wszystkich Lubartowian na plac przed Ratuszem już od godziny 9.00. Życzymy niezapomnianych wrażeń.
Organizatorzy

Festiwal smaku pion

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6837).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.