Magdalena Wójcicka trzecią Polką w Silesia Marathon

W niedzielę 6 października w Katowicach odbył się Silesia Marathon w którym wystartowało 4 709 biegaczy z 40 krajów. . W maratonie 1 694 zawodników w pólmaratonie 2804 i ultra maratonie 211. Trasa maratonu wiodła ulicami 4 miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Start i meta na Stadionie Śląskim . Zawodnicy mieli do pokonania dystans 42 km 195m na trudnej technicznie trasie w przenikliwym chłodzie , deszczu oraz wietrze . Maraton został zdominowany przez zawodników z Kenii. Zwyciężył Evans Tamni. Kipmoletich w czasie 2.21.37 Jest to nowy rekord trasy . W kategorii kobiet zwyciężyła Kenijka Gladys Jepkurui Biwott . W kategorii kobiet bardzo dobrze zaprezentowała Lubartowianka Magdalena Wójcicka, która przebiegła maraton w 3.19.24 i zajęła 6 miejsce w kategorii kobiet , 3 miejsce w kategorii najlepsza Polka i drugie miejsce w kategorii K-20. W Katowicach dobrze zaprezentował Andrzej Orłowski, który przebiegł maraton w 2.48.54 i zajął 14 miejsce w kategorii Open oraz 5 miejsce w kategorii M-20 Gratulacje dla maratończyków z Lubartowa.