W dziale | Fakty

Mały Konkurs Recytatorski – wyniki

Opublikowany 09.05.2018

 

Eliminacje gminne XXXVII Małego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych (organizator konkursu – Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie) odbyły się 9 maja w Lubartowskim Ośrodku Kultury. W konkursie wzięło udział 69 osób. Uczestników oceniała komisja w składzie: Sylwia Nowokuńska (przewodnicząca), Emilia Kosek i Piotr Opolski.

Komisja przyznała po 4 nagrody w dwóch kategoriach: klasy I- III i klasy IV – VI szkół podstawowych oraz wyróżnienia za ciekawą interpretację utworów.

Do eliminacji powiatowych, które odbędą się 16 maja w Bibliotece w Kocku wybrano następujące osoby:

kategoria klasy I- III:

  1. Amelia Zyga – kl. II, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie, op. Agnieszka Poznańska, utwór: ” Kropka” Hanny Niewiadomskiej
  2. Aleksandra Kozak – kl. III, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie, op. Marta Widyńska, utwór: ” Wilk u dentysty” Tadeusza Śliwiaka
  3. Milena Kukier – kl. III, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie, op. Renata Stawinoga, utwór: ” Myszka Tuwima” Urszuli Kowalskiej
  4. Jan Tarnowski – kl. III, kl. III, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie, op. Marta Widyńska, utwór: „Słup soli” (fragmn. prozy) Elżbiety Zubrzyckiej

kategoria klasy IV – VI:

  1. Julia Guz – kl. IV, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie, op. Iga Mazurek – Racka, utwór: „Głupia Zośka” Haliny Golczowej
  2. Martyna Lal – kl. V, Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubartowie, op. Anna Krzyżanowska, utwór: ” O rodzicach” Ludwika Jerzego Kerna
  3. Anna Wiśniewska – kl. V, Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubartowie, op. Anna Krzyżanowska, utwor „Czy wojna jest dla dziewczyn?” Pawła Boręsewicza
  4. Klaudia Kubik – kl. VI – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie, op. Anna Janikowska, utwór: ” Osioł i oślica” Zbigniewa Dmitrocy

Komisja przyznała wyróżnienia za ciekawą interpretację:

  1. Weronika Puzon – kl. I, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie
  2. Nadia Wysocka – kl. III, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie
  3. Aleksandra Adamczyk – kl. I, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie
  4. Laura Derecka – k. III, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie
  5. Klara Romaneczko- kl.III, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie
  6. Martina Minardo – kl. IV, Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubartowie
  7. Hanna Gruba – kl. VI, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie
  8. Iga Karczmarz – kl. I, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (5006).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.