MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI Z LEWARTU

Aż 288 młodych sportowców z 54 klubów wzięło udział w XXV Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w taekwon-do. Impreza odbyła się w dniach 18-20 maja w Nowej Rudzie-Słupiec.

Wśród uczestników mieliśmy liczną grupę przedstawicieli Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. Byli to: zawodnicy – Sylwester Cybula, Oliwia Pietrzela, Adam Bronisz, Julia Urbańska, Amelia Małyska, Wiktoria Pikul, Natasza Niedobit, Marika Niedobit, Mikołaj Smagorowicz, Mateusz Wrotkowski; trenerzy – Jerzy Jedut, Jarosław Suska. Podopieczni szkoleniowców Jerzego Jeduta i Jarosława Suski podczas tych zawodów zdobyli 8 medali – 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe. Taki wynik pozwolił zająć 2 miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzowskiej imprezy. Zawodniczki Lewartu zdominowały konkurencję układów formalnych 6-2 kup. Zajęły trzy miejsca na czteroosobowym podium, a Mistrzynią Polski została Oliwia Pietrzela.

Wyniki, jakie podczas mistrzowskich zawodów odnotowali zawodnicy Lewartu:

Adam Bronisz – złoty medal w walkach powyżej 70 kg, miejsce 5. w układach formalnych 1 kup-dan, miejsce 6. w technikach specjalnych

Oliwia Pietrzela – złoty medal w układach formalnych 6-2 kup, miejsce 5. w walkach do 50 kg

Amelia Małyska – srebrny medal w układach formalnych 6-2 kup, brązowy medal w walkach powyżej 60 kg, miejsce 13. w technikach specjalnych

Mikołaj Smagorowicz – srebrny medal w walkach do 46 kg, miejsce 5. w układach formalnych 6-2 kup

Wiktoria Pikul – brązowy medal w układach formalnych 6-2 kup, miejsce 7. w walkach do 55 kg

Julia Urbańska – brązowy medal w walkach do 55 kg, miejsce 16. w technikach specjalnych

Natasza Niedobit – brązowy medal w walkach do 42 kg

Marika Niedobit – miejsce 5. w walkach do 46 kg

Sylwester Cybula – miejsce 13. w walkach do 58 kg

Mateusz Wrotkowski – miejsce 13. w walkach do 58 kg.

140 osób z 44 klubów wzięło udział w XXVII Mistrzostwach Polski juniorów w taekwon-do. Impreza odbyła się w dniach 11-12 maja w Kłobucku.

Wśród uczestników mieliśmy dwie przedstawicielki Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. Podopieczne trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski wróciły do domu z jednym srebrnym medalem. Wywalczyła go Emilia Mitura w walkach do 50 kg. W Kłobucku barwy Lewartu reprezentowała także Ilona Kubera.