Miasto przebuduje skrzyżowanie w centrum. Umowa podpisana

Opublikowany 05.03.2014

Burmistrz Miasta Lubartów podpisał umowę z Wojewodą Lubelskim na dofinansowanie inwestycji w centrum Lubartowa. Przypomnijmy, że Miasto Lubartów dostało 380 tys. zł na przebudowę skrzyżowania ulic Słowackiego i Lipowej, w ramach tzw. schetynówek.

Uroczyste podpisanie umowy miało miejsce 4 marca w sali kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów, których projekty zostały zakwalifikowane do dofinansowania w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Miasto Lubartów reprezentowali: burmistrz Janusz Bodziacki oraz skarbnik Lucyna Biskup. W całym powiecie lubartowskim złożony przez miasto projekt był jedynym uwzględnionym.

Nowa inwestycja, na którą Miasto dostało 50-procentowe dofinansowanie, to kolejne udogodnienie komunikacyjne w centrum. Na skrzyżowaniu zmieni się organizacja ruchu. Inwestycja umożliwi między innymi wjazd i wyjazd traktem głównym z Pałacu Sanguszków.

Do inwestycji pieniądze dołoży Starostwo Powiatowe. Dofinansowanie to ma wynieść 25 procent wartości zadania. Pierwsze prace przy przebudowie skrzyżowania ruszą w tym roku.

(KW), foto: Piotr Opolski

 podpisanie uw Wojewoda Jolanta Szołno Koguc burmistrz Janusz Bodziacki

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7022).


Skontaktuj się z autorem

Komentarze do artykułu (1)

  1. z:

    Czy miasto nie ma na co wydawać pieniędzy podatników. Przebudowa skrzyżowanie jest zachcianką Maryjana Starownika, którą teraz sobie realizuje będąc u koryta w województwie. Czy to nie jest zastanawiające że jest to jedyny wniosek o dotacje jaki przeszedł. Moim zdaniem będą to zmarnowane pieniądze, przebudowa niczego nie usprawni a sprawie powinny przyjrzeć odpowiednie służby. Miast powinno bardziej wnikliwie analizować potrzeby wydatkowania pieniędzy. Skoro pan powiat chce tej inwestycji niech ja sobie realizuje z własnych środków.

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.