W dziale | Fakty

Mieszkańcy ulicy Wojska Polskiego zawiesili protest

Opublikowany 29.05.2020

Mieszkańcy ulicy Wojska Polskiego rezygnują z protestu blokowania przejścia w rejonie ronda ulicy Słowackiego i Wojska Polskiego. Taka decyzja zapadła po spotkaniu z władzami miasta 28 maja. Protest zostaje zawieszony do 26 czerwca.

Przypominamy, że mieszkańcy ulicy Wojska Polskiego zorganizowali protest 22 maja. Z transparentami w ręku chodzili przez przejście dla pieszych w rejonie ronda niedaleko ich domów. Planowali takie protesty organizować co tydzień. Zrezygnwali z protestu w wyniku porozumienia z z władzamia miasta.

Mieszkańcy ci rozesłali do mediów oświadczenie:

„W dniu 28 maja o godzinie 12.00 w siedzibie Urzędu Miasta odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta Lubartowa wraz z administracją i przedstawicielami mieszkańców ulicy Wojska Polskiego. 
Mieszkańcy oświadczają, iż w wyniku porozumienia odstępują od protestów do dnia 26 czerwca 2020 roku. 
W porozumieniu Burmistrz Miasta Lubartowa zobowiązał się, że do dnia 22 czerwca 2020 roku podda pod głosowanie uchwałę o pomocy celowej Województwu Lubelskiemu w sprawie przebudowy infrastruktury na ulicy Wojska Polskiego. Ponadto, złoży wniosek do urzędu Marszałkowskiego, w sprawie wydania warunków technicznych do przebudowy. Obie strony pozostają usatysfakcjonowane przyjętym porozumieniem”. 

Mieszkańcy ulicy Wojska Polskiego

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6846).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.