W dziale | Fakty

Mieszkańcy zgłosili wnioski do budżetu obywatelskiego

Opublikowany 04.12.2015

Mieszkańcy Lubartowa zgłosili swoje propozycje dotyczące budżetu obywatelskiego. Do urzędu miasta wpłynęły 23 wnioski. Do wykorzystania jest pula 735 000 zł.

Wnioski można było składać od 26 października do 27 listopada br. Teraz zostaną one sprawdzone przez zespół do spraw opiniowania projektów w UM Lubartów. Będzie on brał pod uwagę możliwość realizacji – biorąc pod uwagę ich stan formalno prawny, szacunkowy koszt oraz termin realizacji. Wybór projektów będzie odbywał się w głosowaniu powszechnym przez jeden dzień.

Ze środków budżetu obywatelskiego mogą zostać realizowane pomysły należące do zadań własnych miasta. Muszą być jednak zrealizowane w ciągu jednego roku budżetowego. Projekty mogły zgłaszać osoby na stałe zamieszkałe na ternie Lubartowa i które skończyły 16 lat. Wystarczyło dodatkowo uzyskać poparcie 25 osób.

Niewykorzystane środki finansowe w BO, w danym roku, zostawiane będą w budżecie. Poniżej publikujemy zgłoszone wnioski. Znalazła się wśród nich m.in. „Przebudowa fontanny”, „Modernizacja placu zabaw przy ul. Chmielnej w Lubartowie, czy „Rozegrany Lubartów”.

(J.A.)

BO_1BO_2

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6914).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.