W dziale | Fakty

Mistrzostwa powiatu w pływaniu

Opublikowany 20.11.2017

16 listopada na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w pływaniu w ramach rywalizacji szkół prowadzonej przez Szkolny Związek Sportowy. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Imprezę uroczyście otworzył Z-ca Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 w Lubartowie Pan Sławomir Zdunek. Obecny na zawodach był również Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Lubartowie Pan Krzysztof Dec.

Pływacy rywalizowali w wyścigach sztafetowych 6x25m oraz w konkurencjach indywidualnych w trzech kategoriach wiekowych: Igrzyska dzieci, Igrzyska młodzieży szkolnej oraz Licealiada.

Wyniki w wyścigach sztafetowych 6x25m w kategorii Igrzyska dzieci:

– pływanie sztafetowe 6x25m dziewcząt:

Miejsce

Szkoła

Opiekun

Czas

I

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lubartowie

Aleksandra Berger

2:01.72s

II

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lubartowie

Wioletta Dessauer

2:08.91s

III

Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lubartowie

Dariusz Podleśny

2:20.43s

IV

Szkoła Podstawowa w Łucce

Beata Piszcz

3:05.86s

– pływanie sztafetowe 6x25m chłopców:

Miejsce

Szkoła

Opiekun

Czas

I

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lubartowie

Dariusz Klej

1:48.35s

II

Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lubartowie

Dariusz Podleśny

2:02.24s

III

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lubartowie

Wioletta Dessauer

2:19.10s

IV

Szkoła Podstawowa w Łucce

Beata Piszcz

3:01.41s

Miejsca I-III w poszczególnych konkurencjach indywidualnych w kategorii Igrzyska dzieci:

– styl grzbietowy na 50m dziewcząt:

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

Czas

I

Wróblewska Kaja

SP3 Lubartów

40.86s

II

Budka Zuzanna

SP3 Lubartów

47.21s

III

Gajos Milena

SP3 Lubartów

49.83s

– styl grzbietowy na 50m chłopców:

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

Czas

I

Smyk Mateusz

SP Kamionka

41.79s

II

Koziński Grzegorz

SP3 Lubartów

46.60s

III

Gdula Jakub

SP3 Lubartów

50.74s

– styl dowolny na 50m dziewcząt:

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

Czas

I

Podleśna Oliwia

SP4 Lubartów

38.17s

II

Wetoszka Alicja

SP3 Lubartów

38.24s

III

Waśkowicz Milena

SP Nowa Wola

40.24s

– styl dowolny na 50m chłopców:

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

Czas

I

Pęksa Aleksander

SP4 Lubartów

36.25s

II

Cybul Bartłomiej

SP3 Lubartów

36.55s

III

Czarnecki Wiktor

SP3 Lubartów

38.21s

– styl klasyczny na 50m dziewcząt:

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

Czas

I

Goleń Iga

SP3 Lubartów

48.79s

II

Żerańska Julia

SP1 Lubartów

49.43s

III

Paśnik Wiktoria

SP3 Lubartów

53.82s

– styl klasyczny na 50m chłopców:

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

Czas

I

Kowalski Hubert

SP3 Lubartów

46.17s

II

Kubik Kamil

SP3 Lubartów

55.53s

III

Kisiel Jakub

SP3 Lubartów

1:01.07s

– styl motylkowy na 50m dziewcząt:

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

Czas

I

Szabała Antonina

SP3 Lubartów

45.40s

II

Szczygielska Hanna

SP3 Lubartów

1:18.58s

– styl motylkowy na 50m chłopców:

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

Czas

I

Urban Bartosz

SP3 Lubartów

44.84s

II

Kostyła Igor

SP3 Lubartów

46.95s

III

Brzyski Iwo

SP3 Lubartów

54.89s

Awans do zawodów rejonowych wywalczyły w wyścigach sztafetowych 6x25m w kategorii dziewcząt: SP3 Lubartów oraz SP1 Lubartów, w kategorii chłopców: SP3 Lubartów oraz SP4 Lubartów.

Wyniki w wyścigach sztafetowych 6x25m w kategorii Igrzyska młodzieży szkolnej:

– pływanie sztafetowe 6x25m dziewcząt:

Miejsce

Szkoła

Opiekun

Czas

I

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lubartowie

Małgorzata Wysoczyńska

1:51.69s

II

Gimnazjum Sportowe w Lubartowie

Małgorzata Mazurek-Filip

2:02.95s

III

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lubartowie

Bartłomiej Kowalczyk

2:11.85s

– pływanie sztafetowe 6x25m chłopców:

Miejsce

Szkoła

Opiekun

Czas

I

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lubartowie

Bartłomiej Kowalczyk

1:36.72s

II

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lubartowie

Małgorzata Wysoczyńska

1:46.03s

III

Gimnazjum Sportowe w Lubartowie

Marek Kitliński

1:50.69s

IV

Szkoła Podstawowa w Łucce

Beata Piszcz

2:05.96s

Miejsca I-III w poszczególnych konkurencjach indywidualnych w kategorii Igrzyska młodzieży szkolnej:

– styl grzbietowy na 50m dziewcząt:

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

Czas

I

Baran Oliwia

SP3 Lubartów

46.36s

II

Budzyńska Zofia

GS Lubartów

55.28s

III

Białek Katarzyna

GS Lubartów

1:07.78s

– styl grzbietowy na 50m chłopców:

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

Czas

I

Dawidek Rafał

GS Lubartów

41.84s

II

Krupa Wiktor

SP1 Lubartów

42.66s

III

Gajos Paweł

SP3 Lubartów

49.62s

– styl dowolny na 50m dziewcząt:

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

Czas

I

Rogalska Amelia

GS Lubartów

38.53s

II

Bryczek Wiktoria

SP3 Lubartów

40.28s

III

Lato Aleksandra

SP3 Lubartów

41.96s

– styl dowolny na 50m chłopców:

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

Czas

I

Grzeszczak Filip

G Kamionka

31.52s

II

Bielecki Michał

G Kamionka

31.81s

III

Bąbol Szymon

SP1 Lubartów

33.24s

– styl klasyczny na 50m dziewcząt:

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

Czas

I

Gwóźdź Wiktoria

GS Lubartów

52.51s

– styl klasyczny na 50m chłopców:

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

Czas

I

Szyszko Maciej

SP1 Lubartów

46.80s

II

Turski Szymon

SP3 Lubartów

48.90s

Awans do zawodów rejonowych wywalczyły w wyścigach sztafetowych 6x25m w kategorii dziewcząt: SP3 Lubartów oraz Gimnazjum Sportowe w Lubartowie, w kategorii chłopców: SP1 Lubartów oraz SP3 Lubartów.

Wyniki w wyścigach sztafetowych 6x25m w kategorii Licealiada:

– pływanie sztafetowe 6x25m dziewcząt:

Miejsce

Szkoła

Opiekun

Czas

I

II Liceum Ogólnokształcące w Lubartowie

Urszula Jedut

1:59.11s

II

Zespół Szkół Nr 2 w Lubartowie

Małgorzata Mazurek-Filip

2:00.59s

– pływanie sztafetowe 6x25m chłopców:

Miejsce

Szkoła

Opiekun

Czas

I

Zespół Szkół Nr 2 w Lubartowie

Marek Kitliński

1:31.78s

II

II Liceum Ogólnokształcące w Lubartowie

Marcin Świderek

1:40.38s

III

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie

Włodzimierz Żurek

1:43.56s

Miejsca I-III w poszczególnych konkurencjach indywidualnych w kategorii Licealiada:

– styl grzbietowy na 50m dziewcząt:

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

Czas

I

Borzęcka Maja

II LO Lubartów

51.36s

II

Rybak Karolina

II LO Lubartów

53.33s

– styl grzbietowy na 50m chłopców:

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

Czas

I

Wasilewski Michał

ZS Nr 2 Lubartów

44.82s

II

Zdziobłowski Dawid

RCEZ Lubartów

49.13s

III

Osior Łukasz

II LO Lubartów

59.16s

– styl dowolny na 50m dziewcząt:

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

Czas

I

Robak Natalia

II LO Lubartów

37.30s

II

Majchrzak Dominika

ZS Nr 2 Lubartów

48.66s

III

Igleniec Justyna

ZS Nr 2 Lubartów

54.71

– styl dowolny na 50m chłopców:

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

Czas

I

Skrzypiec Sylwester

ZS Nr 2 Lubartów

34.16s

II

Barszczyk Michał

ZS Nr 2 Lubartów

34.74s

III

Namiota Przemysław

ZS Nr 2 Lubartów

37.67s

– styl klasyczny na 50m dziewcząt:

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

Czas

I

Gontarczyk Klaudia

II LO Lubartów

49.87s

II

Zięba Julia

II LO Lubartów

53.54

III

Igleniec Iga

ZS Nr 2 Lubartów

1:15.10s

– styl klasyczny na 50m chłopców:

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

Czas

I

Liżewski Kacper

ZS Nr 2 Lubartów

42.03s

II

Czechowski Karol

II LO Lubartów

42.86s

III

Matyjaszczyk Jakub

ZS Nr 2 Lubartów

43.66s

– styl motylkowy na 50m dziewcząt:

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

Czas

I

Bubnowicz Klaudia

ZS Nr 2 Lubartów

46.13s

– styl motylkowy na 50m chłopców:

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

Czas

I

Grzegorczyk Jakub

ZS Nr 2 Lubartów

39.85s

II

Lato Szymon

II LO Lubartów

41.04s

Awans do zawodów rejonowych wywalczyły w wyścigach sztafetowych 6x25m w kategorii dziewcząt: II LO Lubartów oraz ZS Nr 2 Lubartów, w kategorii chłopców: ZS Nr 2 Lubartów oraz II LO Lubartów.

Wszystkie drużyny uczestniczące w zawodach otrzymały dyplomy, dla najlepszej sztafety był puchar, w konkurencjach indywidualnych za miejsca I-III były dyplomy. Wszystkie nagrody ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie. Obsada sędziowska: sędzia główny – Karol Sagan, sędzia startowy – Krzysztof Dec, sędziowie czasowi – Aleksandra Berger, Dariusz Klej, Iwona Tarkowska. Dyplomy nagrodzonym wręczał Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Lubartowie Pan Krzysztof Dec oraz Z-ca Dyrektora SP3 Lubartów Pan Sławomir Zdunek. Nad całością czuwał Dariusz Klej.

Serdeczne podziękowania dla Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Pana Janusza Sysy za udostępnienie pływalni.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy.

Dariusz Klej

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6201).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.