Na turniejach szachowych

W Lublinie w Wojewódzkim Turnieju Szachowym z okazji 100 – rocznicy Odzyskania Niepodległości bardzo dobrze zaprezentował się Kacper Czuchryta, zajmując II miejsce w kategorii do lat 8. W turnieju Open do lat 12 drugie miejsce zajął – Andrzej Rzymowski, drugi w kategorii do lat 18 był Hubert Dębczak. Wysoko w kategorii OPEN uplasował się nasz najlepszy zawodnik Andrzej Rogoza, zajmując 7 miejsce oraz Adrian Matyjaszczyk – 8 miejsce.

W Otwocku w Powiatowym Domu Kultury zorganizowano 4 listopada trzy turniejową XI Otwocką Jesień Szachową. W kategorii Open w bardzo silnej obsadzie 5 miejsce zajął Andrzej Rogoza, 24 był Adrian Matyjaszczyk, 26 Piotr Opolski – wszyscy zanotowali wzrosty rankingu międzynarodowego. W turnieju dla IV kategorii Wiktor Opolski wygrał cały turniej, uzyskując 100% wynik. W turnieju klasyfikacyjnym 46 miejsce zajął Aleksander Opolski, będący jednocześnie najmłodszym szachistą na całym festiwalu. Dodatkowo przeprowadzono klasyfikację „Rodzin Szachowych”. Drużyna Opolskich zdobyła II miejsce na 23 sklasyfikowanych rodzin z wynikiem 12 pkt.